Kategoritë

Botuesit

Autorët

Ujku i Stepes, Hermann Hesse Shihe të plotë

Ujku i Stepes, Hermann Hesse

Çfarë është Ujku i Stepës i Hermann Hesse-s: një roman, një traktat estetik apo një testament shpirtëror?

Info shtesë

SKU000063

Disponueshëria: Në gjendje

$8.45

Me ulje çmimi!

-20%

$10.56

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Ujku i Stepës
Origjinali: Der Steppenwolf
Gjinia: Roman
Autori: Hermann Hesse
Përktheu nga origjinali: Suzana Skënderi
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2006
Fq. 240
Pesha: 0.225 kg.
ISBN: 978-99943-33-61-5

Mbi librin

Çfarë është Ujku i Stepës i Hermann Hesse-s: një roman, një traktat estetik apo një testament shpirtëror? Zor se mund t'i përgjigjesh kësaj pyetjeje. Vetë shkrimtari, i cili e shënjonte këtë vepër si më të dashurën e tij, nyjëton "Ujkun e Stepës" një rrugëtim brenda vetes si dhe një strukturë shpirtërore vetjake. Në këtë kuptim, "Ujku i Stepës" ruan magjinë e letërsisë si roman, mençurinë filozofike si traktat dhe habinë e pikëllimin për fatin njerëzor si testament.