Kategoritë

Botuesit

Autorët

Kujtim kurvash te trishta, Gabriel Garcia Marquez Shihe të plotë

Kujtim kurvash te trishta, Gabriel Garcia Marquez

Kujtim kurvash të trishta rrëfen jetën e një të moshuari vetmitar, një të apasionuari pas muzikës klasike, aspak i prirur ndaj fatjllësave dhe plot huqe.

Info shtesë

SKU000179

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$5.41

Me ulje çmimi!

-20%

$6.76

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Mundimet e humbura te dashurise, William Shakespeare

  Mundimet e...


  TitulliMundimet e humbura të...

 • E penguara, Requiem per Linda B. Ismail Kadare

  E penguara,...


  Në pamje të parë, ky libër mund të duket si një...

 • Seria, Perrallat e Kutelit (3 libra)

  Seria,...


  Lindi më 13 shtator 1907 në Pogradec. Mësimet e...

Titulli: Kujtim kurvash të trishta
Autori: Gabriel Garcia Marquez
Shqipëroi nga origjinali: Mira Meksi
Botimet: Mehr Licht
Fq. 112
Pesha: 0.13 kg

Mbi librin

Kujtim kurvash të trishta rrëfen jetën e një të moshuari vetmitar, një të apasionuari pas muzikës klasike, aspak i prirur ndaj fatjllësave dhe plot huqe. Prej tij do të mësojmë se si në të gjitha aventurat e tij të seksit (që nuk kanë qenë pak) përherë ka dhënë para në shkëmbim, por nuk e ka përfytyruar asnjëherë se në këtë mënyrë do të gjente dashurinë e vërtetë.

Ky roman, i vetmi i Gabriel Garcia Marquez-it në këta dhjetë vjitet e fundit, është një përsiatje mallëngjyese që kremton gëzimet e të dashuruartit, taksiratet e pleqërisë dhe mbi të gjitha atë cçka ndodh kur seksi dhe dashuria bashkohen për t'i dhënë një kuptim ekzistencës.