Kategoritë

Botuesit

Autorët

Fjalor xhepi anglisht-shqip, Gezim Hadaj, Mariana Ymeri Shihe të plotë

Fjalor xhepi anglisht-shqip, Gezim Hadaj, Mariana Ymeri

• Rreth 7000 fjalë dhe shprehje.
• Shembuj dhe fjali.
• Përkthim dhe shënime përdorimi.

Info shtesë

SKU000978

Disponueshëria: Ne gjendje

$3.94

Me ulje çmimi!

-20%

$4.93

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Fjalor xhepi anglisht – shqip
Origjinali: Fjalor xhepi anglisht – shqip
Gjinia: Fjalor
Autori: Gëzim Hadaj, Mariana Ymeri
Shtëpia botuese: Dituria
Fq. 192
Pesha: 0.147 kg.
ISBN: 978-99927-59-66-6

Mbi librin

• Rreth 7000 fjalë dhe shprehje.
• Shembuj dhe fjali.
• Përkthim dhe shënime përdorimi.
• Transkriptim fonetik ndërkombëtar.
• Theksi i fjalëve të anglishtes.
• Lista shteruese e foljeve të parregullta të anglishtes.
• Tabela e konvertimit të temperaturës.
• Tabela të kthimit të njësive të masës dhe të peshës.
• Tabela e elementeve kimike.