• Banner

Face to face dialogues for Albanians, Kathryn Church
  • Face to face dialogues for Albanians, Kathryn Church

Face to face dialogues for Albanians, Kathryn Church

SKU001513

Face to face dialogues for Albanians - American English Workbooks. Tekst didaktik për mësimin e anglishtes amerikane

1 100 Lekë
Sasia
In Stock

Përshkrimi

Titulli: Face to face dialogues for Albanians - American English Workbooks

Gjinia: Tekst didaktik për mësimin e anglishtes amerikane

Autori: Kathryn Church

Shtëpia botuese: Vernon Publishing

Viti: 2010

fq. 108

Pesha: 0.30 kg

ISBN: 978-99943-55-40-2

Mbi metodën

Për moshat 10 e lartë

Mund të studioni vetë ose me mësues 40 dialogë për situata të zakonshme

Fjali të përdorshme të përditshme

Përkthime për të gjithë dialogët dhe fjalitë e përdorshme

Shqiptimi dhe përkthimi të të gjithë fjalorëve që i janë bashkëngjitur dialogëve

Një përmbledhje e historisë së hershme të Amerikës dhe historisë së Shteteve të Bashkuara

Përsëritje e pyetjeve dhe përgjigjeve të provimit të marrjes së qytetarisë amerikane

Mbi autoren

Kathryn Church ka mbaruar universitetin për Spanjisht, Linguistikë dhe Mësimdhënie në Unioversitetin e Uiskonsit (SH.B.A). Gjithashtu, është specializuar në Universitetin Shtetëror të Arizonës. Është e diplomuar në ESL (Anglishtja si gjuhë e dytë) dhe si mësuese spanjishteje. Ka një përvojë mbi 20 vjeçare në ESL, në zhvillimin e materialeve mësimdhënëse, si dhe në programimin e tyre. Ajo u ka mësuar ESL studentëve në SHBA prej mbi 20 vendeve të ndryshme të botës. Ka patur një shkollë të gjuhëve të huaja në Arizona ku sudiohen mbi 10 gjuhë.

Detajet e librit
SKU001513
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001512

Botuesi: Vernon Publishing

Come Color With Us and Learn English, Kathryn Church

(0)

Ky libër Anglisht me ngjyra është për fëmijët e vegjël që sapo kanë filluar të mësojnë disa fjalë në Anglisht. Ndërsa fëmijët ngjyrosin, ata duhet të praktikohen duke i thënë fjalët me zë. Çdo pesë faqe ka një mundësi për fëmijët që të praktikohen duke kopjuar fjalët e reja në Anglisht.

Çmimi 300 Lekë
More
In Stock

Referenca: SKU002056

Botuesi: EDFA Botime

Fjalor anglisht - shqip, Pavli Qesku

(0)

Në këtë fjalor do të gjeni:• Mbi 35 mijë fjalë dhe shprehje në gjuhën e folur dhe letrare angleze• Udhëzues për përdorimin e fjalorit• Thjeshtësi në përdorim• Specifikime të fjalëve në fushat ku ato përdoren si në art, shkencë, politikë etj.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: EDFA Botime

Learning Albanian in a short period of time,Bahri Beci, Merita Bruci

(0)

Ky libër përmban: - Një paraqitje të përgjithshme të veçorive strukturore të gjuhës shqipe,- Pesëmbëdhjetë mësime praktike me temë nga jeta e përditshme,- Një leksik tematik plotësues me rreth 1000 lema dhe shprehje të gjuhës së folur,- Tabela të zgjedhura gramatikore të lakimeve dhe zgjedhimeve në gjuhën shqipe.

Çmimi 950 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001502

Botuesi: Te tjere

Fjalor termash biznesi, finance dhe juridiksioni ekonomik, Anglisht-Shqip, Luan Kaceli

(0)

Ky Fjalor përmban rreth 20.000 terma, dhe është përmirësimi dhe zgjerimi i plotë i Fjalorit të mëparshëm "Terma Juridike, Ekonomike dhe Biznesi", i botuar më parë, i cili përmbante rreth 9.000 terma. Nga vetë numri i termave, rezulton se ky fjalor përmban mbi dyfishin e termave të shtjelluara në Fjalorin e parë, dhe një përmirësim të dukshëm të termave të...

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2161

Botuesi: Pegi

Anglishtja per te shkruar

(0)

• 1000 fjali për të gjitha situatat e komunikimit• Informacione të shumta praktika• Sekrete për t'u shpëtuar kurtheve të anglishtes• Të gjitha llojet e korrespondencës: letra, CV, e – mail, mesazhe• Gramatikë• Udhëzues shqiptimi

Çmimi 500 Lekë
More
In Stock
chat Përshtypjet (0)