• Banner

  • Çmim i zbritur
Grammar 2 - American English Workbooks, Kathryn Church
  • Grammar 2 - American English Workbooks, Kathryn Church

Grammar 2 - American English Workbooks, Kathryn Church

SKU001505

Mbi metodën  Për moshat 12 e lart Mund të studioni vetë ose me mësues. Shpjegime të gramatikës të lehtë Ka 400 shprehje të përdorshme Përgjigjet për të gjitha ushtrimet. Udhëzime për shqiptimin për shqiptarët.

1 200 Lekë
1 020 Lekë Ruaj 15%
Sasia
In Stock

Përshkrimi

Titulli: Grammar 2 - American English Workbooks

Tekst didaktik për mësimin e anglishtes

Autori: Kathryn Church

Shtëpia botuese: Vernon Publishing

Viti: 2007

fq. 184

Pesha: 0.47 kg

ISBN: 978-99943-55-11-2

Mbi metodën

Kjo metodë ndihmon shqiptarët që duan të mësojnë gjuhën angleze dhe që janë mbi 1 vjec.

Mund të studioni vetë ose me mësues.

Shpjegime të gramatikës të lehtë Ka 400 shprehje të përdorshme

Përgjigjet për të gjitha ushtrimet

Udhëzime për shqiptimin për shqiptarët

Mbi autoren

Kathryn Church ka mbaruar universitetin për Spanjisht, Linguistikë dhe Mësimdhënie në Unioversitetin e Uiskonsit (SH.B.A). Gjithashtu, është specializuar në Universitetin Shtetëror të Arizonës. Është e diplomuar në ESL (Anglishtja si gjuhë e dytë) dhe si mësuese spanjishteje. Ka një përvojë mbi 20 vjeçare në ESL, në zhvillimin e materialeve mësimdhënëse, si dhe në programimin e tyre. Ajo u ka mësuar ESL studentëve në SHBA prej mbi 20 vendeve të ndryshme të botës. Ka patur një shkollë të gjuhëve të huaja në Arizona ku sudiohen mbi 10 gjuhë.

Detajet e librit
SKU001505
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Si te permiresojme shqiptimin dhe te folurit e anglishtes, Bato Bega, Sokol Bega

(0)

• Ç'është gjuha? – përse dhe si e nxënë fëmijët gjuhën;• Gjuha – veprimtari njerëzore. – Fjalët – simbolet dhe shenjat;• Komunikimi – komunikimi me fjalë, me shkrim dhe me gjeste;• Pengesat në procesin e komunikimit;• Fjalët, toni, intonacioni dhe zëri si shpreh

Çmimi 1 275 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2161

Botuesi: Pegi

Anglishtja per te shkruar

(0)

• 1000 fjali për të gjitha situatat e komunikimit• Informacione të shumta praktika• Sekrete për t'u shpëtuar kurtheve të anglishtes• Të gjitha llojet e korrespondencës: letra, CV, e – mail, mesazhe• Gramatikë• Udhëzues shqiptimi

Çmimi 425 Lekë Çmimi i zakonshëm 500 Lekë
More
In Stock

Referenca: SKU002056

Botuesi: EDFA Botime

Fjalor anglisht - shqip, Pavli Qesku

(0)

Në këtë fjalor do të gjeni:• Mbi 35 mijë fjalë dhe shprehje në gjuhën e folur dhe letrare angleze• Udhëzues për përdorimin e fjalorit• Thjeshtësi në përdorim• Specifikime të fjalëve në fushat ku ato përdoren si në art, shkencë, politikë etj.

Çmimi 850 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000223

Gjuha angleze per te gjithe, David Hicks

(0)

Kërkesat dhe dëshirat e shumta për të mësuar shpejt dhe mirë gjuhën angleze, na shtynë të marrim përsipër përshtatjen në gjuhën shqipe të metodës së njohur "CALLING ALL BEGINNERS" e përgatitur nga Enti Britanik i Radiopërhapjes, Londër (BBC-British Broadcasting Corporation, London), dhe me autor David Hicks.

Çmimi 1 275 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001514

Botuesi: Vernon Publishing

Homonyms, Synonyms & Antonyms, Kathryn Church

(0)

Kathryn Church ka mbaruar universitetin për Spanjisht, Linguistikë dhe Mësimdhënie në Unioversitetin e Uiskonsit (SH.B.A). Gjithashtu, është specializuar në Universitetin Shtetëror të Arizonës. Është e diplomuar në ESL (Anglishtja si gjuhë e dytë) dhe si mësuese spanjishteje. Ka një përvojë mbi 20 vjeçare në ESL, në zhvillimin e materialeve mësimdhënëse,...

Çmimi 850 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000 Lekë
More
In Stock

Botuesi: EDFA Botime

Learning Albanian in a short period of time,Bahri Beci, Merita Bruci

(0)

Ky libër përmban: - Një paraqitje të përgjithshme të veçorive strukturore të gjuhës shqipe,- Pesëmbëdhjetë mësime praktike me temë nga jeta e përditshme,- Një leksik tematik plotësues me rreth 1000 lema dhe shprehje të gjuhës së folur,- Tabela të zgjedhura gramatikore të lakimeve dhe zgjedhimeve në gjuhën shqipe.

Çmimi 808 Lekë Çmimi i zakonshëm 950 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2149

Botuesi: EDFA Botime

Fjalor Anglisht - Shqip, Pavli Qesku

(0)

70 mijë fjalë bazë e mbi 250 mijë referenca për fusha nga më të ndryshmet, të dhëna të nevojshme gramatikore, udhëzime për shqiptimin sipas sistemit fonetik ndërkombëtar, përkthime modelesh të sprovuara shprehjesh, idiomash e proverbash, leksik modern i shekullit të ri për anglishten britanike e amerikane, fjalët e shqipes me theks të dukshëm.

Çmimi 2 975 Lekë Çmimi i zakonshëm 3 500 Lekë
More
In Stock
chat Përshtypjet (0)