• Banner

Kapitali 3, vol. 1, Karl Marks
  • Kapitali 3, vol. 1, Karl Marks

Kapitali 3, vol. 1, Karl Marks

Kryevepra e Marksit, "Kapitali", nuk është botuar më që pas viteve '90 dhe të vetmet botime të tij janë vëllimet e vjetra të botuara dhe të përkthyera.

1 400 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Kapitali 3, vëllimi 1 (kopertinë e trashë)
Origjinali: Das Kapital, kritik der politischen oekonomie
Gjinia: Filozofi, ekonomi
Autori: Karl Marks
Shtëpia botuese: 8 Nëntori
Viti: 1974
Fq. 472
Pesha: 0.608 kg.

Mbi librin

Kryevepra e Marksit, "Kapitali", nuk është botuar më që pas viteve '90 dhe të vetmet botime të tij janë vëllimet e vjetra të botuara dhe të përkthyera. Ky vëllim i Kapitalit është i përbërë nga katër pjesë:

Pjesa e parë: Shndërrimi i mbivlerës në fitim dhe i normës së mbivlerës në normë fitimi.
Pjesa e dytë: Shndërrimi i fitimit në fitim mesatar.
Pjesa e tretë: Ligji i tendencës së normës së fitimit për t'u ulur.
Pjesa e katërt: Shndërrimi i kapitalit – mall dhe i kapitalit – para në kapital për tregtinë e mallrave dhe në kapital për tregtinë e parasë (kapitali tregtar).

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Kemal Ataturk, Ismet Toto, 1935

(0)

Ky botim është biografia e parë mbi Qemal Ataturkun në shqip. Lidhja e faqeve të librit nuk është tepër e qëndrueshme. Faqet e librit janë të zverdhura dhe në to ka disa njolla për shkak të kohës.

Çmimi 3 500 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)