Kategoritë

Botuesit

Autorët

Perpjekja Shqiptare, nr. 14-15, shkurt-mars 1938 Shihe të plotë

Perpjekja Shqiptare, nr. 14-15, shkurt-mars 1938

Ky botim i përket vitit 1938. Ai është një kopje e rrallë e botimeve Përpjekja gjatë shekullit të kaluar. Revista zgjerohet në çështjet politike, statistikore, ndërkombëtare,filozofike etj.

Info shtesë

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$22.54

Me ulje çmimi!

-20%

$28.17

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Skenderbeu, jeta dhe vepra, Kristo Frasheri

  Skenderbeu,...


  Histori e mirëfilltë e Skënderbeut, mbështetur...

 • Ceshtja came, etapa e re, Miranda Vickers, James Pettifer

  Ceshtja...


  Marrëdhëniet greko-shqiptare rrezikohen...

 • Baba Tomori, 14 vjec dhender, Andon Zako Cajupi

  Baba Tomori,...


  Poezisë së Çajupit i dha një origjinalitet të...

Titulli: Përpjekja Shqiptare, nr. 14 – 15, shkurt – mars 1938
Origjinali: Përpjekja Shqiptare, nr. 14 – 15, shkurt – mars 1938
Gjinia: Revistë kulturore
Përgatiti: Branko Merxhani
Viti: 1938
Fq. 170
Pesha: 0.154 kg

Mbi revistën

Ky botim i përket vitit 1938. Ai është një kopje e rrallë e botimeve Përpjekja gjatë shekullit të kaluar. Revista zgjerohet në çështjet politike, statistikore, ndërkombëtare,filozofike etj.