• Banner

  • Çmim i zbritur

Perpjekja Shqiptare, nr. 14-15, shkurt-mars 1938

Ky botim i përket vitit 1938. Ai është një kopje e rrallë e botimeve Përpjekja gjatë shekullit të kaluar. Revista zgjerohet në çështjet politike, statistikore, ndërkombëtare,filozofike etj.

2 000 Lekë
1 700 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Përpjekja Shqiptare, nr. 14 – 15, shkurt – mars 1938
Origjinali: Përpjekja Shqiptare, nr. 14 – 15, shkurt – mars 1938
Gjinia: Revistë kulturore
Përgatiti: Branko Merxhani
Viti: 1938
Fq. 170
Pesha: 0.154 kg

Mbi revistën

Ky botim i përket vitit 1938. Ai është një kopje e rrallë e botimeve Përpjekja gjatë shekullit të kaluar. Revista zgjerohet në çështjet politike, statistikore, ndërkombëtare,filozofike etj.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: 2619

Botuesi: Te tjere

Perpjeka nr. 28 dhe 29, Skenderbeu i kerkimit shkencor

(0)

Në këtë numër janë paraqitur artikuj nga Fatos Lubonja, Michael Schmidt – Neke, Artan Puto, Enis Sulstarova, Ervin Hatibi, Doan Dani, Nikola Nikson, Halil Inalcýk, Feridun M. Emecan, Oliver Jeans Schmitt, Bülent Bilmez, Titos P. Jochalas, Pandeli Pani dhe Elio Miracco.

Çmimi 680 Lekë Çmimi i zakonshëm 800 Lekë
More
In Stock
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Dhimiter S. Shuteriqi, Vepra e plote, vol. 1-9

(0)

Vepra e plotë e Dhimitër S. Shuteriqit përfaqëson një botim tepër të rrallë përpara viteve '90. Në këtë vepër të plotë gjenden vepra që nuk janë ribotuar më që pas viteve '90 dhe që përbëjnë një pjesë të rëndësishme të krijimtarisë së Dhimitër S. Shuteriqit.

Çmimi 7 650 Lekë Çmimi i zakonshëm 9 000 Lekë
More
Në gjendje
chat Përshtypjet (0)