• Banner

  • Çmim i zbritur
Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone
  • Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone
  • Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone
  • Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone
  • Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone

Gjuha letrare kombetare shqipe dhe epoka jone

Më 7 – 8 dhjetor 1984 zhvilloi punimet Konferenca shkencore "Gjuha letrare kombëtare shqipe dhe epoka jonë", organizuar nga Akademia e Shkencaven e RPS të Shqipërisë, Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë. Në punimet e saj morën pjesë punonjës të institucioneve shkencore, mësimore, kulturore e botuese të vendit, studiues e mësues të gjuhës shqipe, njerëz të artit e të kulturës etj.

1 200 Lekë
1 020 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Gjuha letrare kombëtare shqipe dhe epoka jonë (kopertina e trashë)
Origjinali: Gjuha letrare kombëtare shqipe dhe epoka jonë
Gjinia: Gjuhësi
Autori: Të ndryshëm
Shtëpia botuese: Akademia e Shkencaven e RPS të Shqipërisë, Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë
Viti: 1988
Fq. 568
Pesha: 0.911 kg.

Mbi librin

Më 7 – 8 dhjetor 1984 zhvilloi punimet Konferenca shkencore "Gjuha letrare kombëtare shqipe dhe epoka jonë", organizuar nga Akademia e Shkencaven e RPS të Shqipërisë, Instituti i Gjuhësisë dhe i Letërsisë. Në punimet e saj morën pjesë punonjës të institucioneve shkencore, mësimore, kulturore e botuese të vendit, studiues e mësues të gjuhës shqipe, njerëz të artit e të kulturës etj.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:
chat Përshtypjet (0)