Libra referencë

Information

Botuesit

Autorët

I ri Ulje çmimi! Përgjigje të shkurtra për pyetjet madhore, Stephen Hawking Shfaq të madhe

Përgjigje të shkurtra për pyetjet madhore, Stephen Hawking

Produkt i ri

Kozmologu me famë botërore dhe autori bestseller nr. 1 i librit Një histori e shkurtër e kohës, na jep mendimet e tij të fundit mbi pyetjet më të mëdha për universin, në këtë vepër të shkëlqyer të publikuar pas vdekjes së tij.

Më shumë detaje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Përgjigje të shkurtra për pyetjet madhore
Origjinali: Brief Answers to the Big Questions
Gjinia: Fizika
Autori: Stephen Hawking
Shqipëroi: Blendi Lami
Shtëpia botuese: Minerva
Viti: 2019
Fq. 268
Pesha: 0.405 kg.
ISBN: 978-9928-265-10-4

Mbi librin

Kozmologu me famë botërore dhe autori bestseller nr. 1 i librit Një histori e shkurtër e kohës, na jep mendimet e tij të fundit mbi pyetjet më të mëdha për universin, në këtë vepër të shkëlqyer të publikuar pas vdekjes së tij.

Si u krijua universi? A do të mbijetojë njerëzimi në planetin tokë? A ekziston jetë inteligjente përtej sistemit tonë diellor? A mund të na e kalojë ndonjëherë në zgjuarsi inteligjenca artificiale?

Përgjatë karrierës së tij të jashtëzakonshme, Stephen Hawking e zgjeroi kuptimin tonë për universin dhe zbuloi disa nga misteret më të mëdha të tij. Por edhe pse puna e tij teorike mbi vrimat e zeza, kohën imagjinare dhe universet e shumëfishtë ia çoi mendjen në pikat më të largëta të hapësirës, Hawking besonte se shkenca luan një rol themelor në ndreqjen e problemeve këtu në tokë.

Reviews

Write a review

Përgjigje të shkurtra për pyetjet madhore, Stephen Hawking

Përgjigje të shkurtra për pyetjet madhore, Stephen Hawking

Kozmologu me famë botërore dhe autori bestseller nr. 1 i librit Një histori e shkurtër e kohës, na jep mendimet e tij të fundit mbi pyetjet më të mëdha për universin, në këtë vepër të shkëlqyer të publikuar pas vdekjes së tij.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...