Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
Kuzhine mesdhetare, Katerina Gremo
  • Kuzhine mesdhetare, Katerina Gremo

Kuzhine mesdhetare, Katerina Gremo

2168
Vlerësimi 

Dieta mesdhetare është mënyra e të ushqyerit e popujve të Mesdheut. Ajo bazohet në përgatitjen e gatimeve të shijshme mesdhetare, duke përdorur lëndët e para që prodhohen në këto vende. Emërtimi dietë mesdhetare është bëtë sinonim i jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së organizmit nga sëmundjet e zemrës, diabetit etj.

1 800,00 Lekë
Sasia
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Përshkrimi

Titulli: Kuzhinë mesdhetare, aromë dhe shije (kopertinë e trashë)
Origjinali: Kuzhinë mesdhetare, aromë dhe shije
Gjinia: Kuzhinë
Autori: Katerina Gremo
Shtëpia botuese: Toena
Viti: 2012
Fq. 256
Pesha: 1.111 kg
ISBN: 978-99943-1-799-8

Mbi librin

Dieta mesdhetare është mënyra e të ushqyerit e popujve të Mesdheut. Ajo bazohet në përgatitjen e gatimeve të shijshme mesdhetare, duke përdorur lëndët e para që prodhohen në këto vende. Emërtimi dietë mesdhetare është bëtë sinonim i jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së organizmit nga sëmundjet e zemrës, diabetit etj.

Gjatë 50 vjetëve të fundit, në arenën shkencore botërore vihet re një mendim unanim i shkencëtarëve për sa i përket faktit që dieta mesdhetare është një nga modelet më të ekuilibruara të të ushqyerit.

Për të arritur në këtë rezultat u deshën qindra studime, në përfundim të të cilave u vu re se kur njerëzit përdorin një regjim të tillë ushqimor, shfaqin një ulje të ndjeshme të vdekshmërisë në popullatë, si pasojë e kancerit apo sëmundjeve të zemrës në krahasim me dietën e mjaft vendeve të tjera.

Një pjesë e pandashme e dietës mesdhetare janë edhe erëzat e beharnat. Natyra mesdhetare na ka dhuruar një larmi të çmuar bimësh aromatike për përdorim kulinar. Mendoni për një moment se sa e varfër do të na dukej gjella pa aromën dhe shijen që i japin erëzat dhe beharnat.

Përdorimi i tyre jo vetëm përforcon shijen e gatimeve, por duke i kombinuar në mënyra të ndryshme na jep mundësinë të krijojmë një shumëllojshmëri gatimesh.

Mbi autoren

Katerina Gremo ka lindur më 8 tetor 1964 në Livadhja të rrethit të Sarandës. Shkollën fillore dhe atë të mesme i ka kryer në Livadhja. Në vitin 1958 përfundoi Shkollën e Ushqimit Social në Tiranë. Vazhdoi studimet në Athinë, ku mbaroi shkollën dyvjeçare për shef kuzhine "Chef D'Oeuvere" në maj të vitit 1995.

Zotëron diplomën "Higher Diploma in Food and Beverage Management" (Diploma e lartë e Menaxherit të Ushqimit dhe Pijeve), titull i cili iu dha nga shkolla greke e Menaxhimit të Hoteleve dhe Ushqimit Social në vitin 1994. Ka punuar në kuzhina dhe poste të ndryshme. Në vitin 2004 është aktivizuar si shefe kuzhine në postin e Ushqimeve të Ftohta gjatë Lojërave Olimpike dhe Paraolimpike të Athinës.

Që prej vitit 2004 e deri në dhjetor 2008 ka punuar si "chef" në Repartin e Ushqimeve dhe Pijeve të Kompanisë "Olympic Catering" dhe njëkohësisht ka qenë kryeredaktore e revistës "Arti i kuzhinës" (2005 – 2007). Gjatë gjithë kësaj kohe, znj. Gremo ka ndjekur mjaft seminare, prej të cilëve ka fituar tituj diplomash në Akademi të ndryshme Kulinare si: "Le Cordon Bleu", "Academie d'art culinaire de Paris" etj.

Është, gjithashtu, autore e librave: "Lloje të ndryshme bukësh", "Receta vere", "100 receta makaronash të shijshme". Gjithashtu, është anëtare e WACS (World Association of Cooks Society – Shoqata Ndërkombëtare e Shefave të Kuzhinës). Ka fituar mjaft medalje dhe tituj nderi në konkurse të ndryshme kombëtare e ndërkombëtare të shefave të kuzhinës si anëtare e "Grupit Kombëtar Kulinar Grek".

Në vitin 2007 zuri vendin e parë në Konkursin e Pestë Kombëtar Grek të Shefave të Kuzhinës duke fituar medaljen e artë. Bordi drejtues i "Shoqatës Greke të Shefave të Kuzhinës" në vitin 2007 e nderoi atë duke i dhënë postin prestigjioz "Shefe - anëtare e Gupit Kombëtar Kulinar Grek", i cili merr pjesë në të gjitha festivalet gastronomike kombëtare dhe ndërkombëtare, si dhe në të gjitha konkurset gastronomike kudo në botë.

Sot, Katerina Gremo është kryetare e Federatës Shqiptare të Gastronomisë, si dhe drejtuese e rubrikës së kuzhinës pranë Televizionit Publik Shqiptar, rubrikë të cilën e drejton që nga viti 2008.

Detajet e librit
2168
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Kuzhine mesdhetare, Katerina Gremo

Kuzhine mesdhetare, Katerina Gremo

Dieta mesdhetare është mënyra e të ushqyerit e popujve të Mesdheut. Ajo bazohet në përgatitjen e gatimeve të shijshme mesdhetare, duke përdorur lëndët e para që prodhohen në këto vende. Emërtimi dietë mesdhetare është bëtë sinonim i jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së organizmit nga sëmundjet e zemrës, diabetit etj.

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU001352

Botuesi: EDFA Botime

Si te gatuajme, Evgjeni Harizi

Përshtypje(t): 0

Për amvisat ribotimi i recetave "Si të gatuajmë" si dhe plotësimi i tyre me të tjera më të reja është një ndihmë për të pasur një tryezë me gatime të shijshme e aromatike të ushqyeshme, të lehta e të thjeshta për t'u gatuar. Një këshillues i vlefshëm për ta mbajtur pranë, për të kombinuar e për të zgjedhur me lehtësi së "çfarë do të gatuajmë?"

Çmimi 550,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001716

Botuesi: EDFA Botime

1000 receta gatimi, Evgjeni Harizi

Përshtypje(t): 0

Gjatë këtyre viteve ka përgatitur disa botime midis tyre "Si te gatuajmë"; bashkëautore e librit "Arti i kuzhinës dhe Teknollogjia e Përgatitjes së gjellëve për kuzhinierët" dhe gjithashtu ka përgatitur tekste mësimore për Shkollën e Mesme Teknologjike, Dega e Ushqimit Social.

Çmimi 1 000,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001848

Botuesi: Te tjere

Deshirat e embla, Sadije Berisha

Përshtypje(t): 0

Zakonisht, recetat e mia trashëgohen brez pas brezi si thesare të familjes, dhe mbahen sekret, ndonëse asnjëherë nuk e kam kuptuar pse. Kam mendimin se recetat e mira duhen ndarë me familjen, miqtë dhe fqinjët, në mënyrë që të kalojnë dorë më dorë, me qëllim që të gjithë të kenë mundësi t'i shijojnë.

Çmimi 2 000,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU002017

Botuesi: Pegi

Si te kurohemi me ushqime, Ciro Vestita

Përshtypje(t): 0

Ciro Vestita është diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë në Piza në vitin 1976 dhe është specializuar në pediatri me temë diplome "Obeziteti infantil". Aktualisht punon si dietolog dhe filoterapist në Piza, Firence dhe Romë. Është përgjegjës i Klinikës së Fitoterapisë pranë Asli të Pizës.

Çmimi 350,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Botuesi: EDFA Botime

Pasticeria ne familje, Evgjeni Harizi

Përshtypje(t): 0

Evgjeni Harizi lindi në Pojan të Fierit më 1939. Studimet e larta i kreu pjesërisht në Rusi dhe më pas në Universitetin e Tiranës në vitin 1963 si Inxhiniere Teknologe e Ushqimit Social. Pas emërimit në Ndërmarrjen e Ushqimit Social në Tiranë, ku punoi disa vjet si teknologe, vazhdoi si pedagoge në Shkollën e Ushqimit Social në Tiranë.

Çmimi 490,00 Lekë
More
Ne gjendje
16 other products in the same category:

Brand: EDFA Botime

Receta gatimi, Irma Shagla

Review(s): 0

Title: Receta gatimi nga e gjithë bota, 333 + 1Original: Receta gatimi nga e gjithë bota, 333 + 1Category: CuisineAuthor: Irma ShaglaPublisher: EDFAYear: 2008Pgs. 280Weight: 0.283 kgISBN: 978-99927-74-56-8

Price ALL490.00
More
In stock