Klasikët

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Xhejn Er, Charlotte Bronte Shfaq të madhe

Xhejn Er, Charlotte Bronte

Produkt i ri

Mendoni se mund të rri e të bëhem një hiç për ju? Mendoni se jam robot? Makinë pa ndjenja? Dhe se mund të duroj të ma rrëmbejnë kafshatën nga goja dhe të paktin ujë jetëdhënës nga kupa? Mendoni se, meqë jam e varfër, e panjohur, e shëmtuar dhe e vogël, jam pa shpirt dhe pa zemër?

Më shumë detaje

Ne gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Xhejn Er
Origjinali: Jane Eyre
Gjinia: Roman
Autori: Charlotte Brontë
Shqipëroi: Alina Karaulli
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2014
Fq. 530
Pesha: 0.554 kg.
ISBN: 978-9928-175-31-1

Fragment nga libri

Mendoni se mund të rri e të bëhem një hiç për ju? Mendoni se jam robot? Makinë pa ndjenja? Dhe se mund të duroj të ma rrëmbejnë kafshatën nga goja dhe të paktin ujë jetëdhënës nga kupa? Mendoni se, meqë jam e varfër, e panjohur, e shëmtuar dhe e vogël, jam pa shpirt dhe pa zemër?

E keni gabim! Kam po aq shpirt sa ju dhe zemrën po aq të madhe! E nëse Zoti do të më kishte dhuruar bukuri dhe pasuri, do t'jua kisha bërë të vështirë të më linit, siç e kam tani unë të vështirë t'ju lë. Tani nuk po ju flas sipas zakoneve, traditave, madje, as nëpërmjet trupit vdekatar; është shpirti im që i drejtohet shpirtit tuaj, si të kishim shkuar të dy përtej varrit dhe të qëndronim para këmbëve të Zotit, të barabartë: ashtu siç jemi.

Unë nuk jam zog dhe nuk ka rrjetë që të më zërë në grackë. Unë jam një qenie njerëzore e lirë, me vullnet të pavarur

Komente mbi librin

"Që nga fjalia e saj e parë magjepsëse e deri te mbyllja e famshme, Charlotte Brontë i mban lexuesit me frymën pezull falë një rrëfimi goditës dhe të furishëm. Zëri i Xhejn Erit është hipnotizues. Lexuesi mezi pret të kthejë faqen tjetër dhe tjetrën akoma..."

The Guardian

"Ajo është e guximshme, modeste, e gjallë dhe e ndershme; ai lloj njeriu që i bën lexuesit të bien në dashuri, ai lloj njeriu që të gjithë mendojnë se janë diku në thellësitë e tyre..."

New York Times

Reviews

Write a review

Xhejn Er, Charlotte Bronte

Xhejn Er, Charlotte Bronte

Mendoni se mund të rri e të bëhem një hiç për ju? Mendoni se jam robot? Makinë pa ndjenja? Dhe se mund të duroj të ma rrëmbejnë kafshatën nga goja dhe të paktin ujë jetëdhënës nga kupa? Mendoni se, meqë jam e varfër, e panjohur, e shëmtuar dhe e vogël, jam pa shpirt dhe pa zemër?

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)