Historia & Aktualiteti

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

I ri Ulje çmimi! Historia e vendeve të ulëta,Friso Wielenga Shfaq të madhe

Historia e vendeve të ulëta,Friso Wielenga

Produkt i ri

Historia e Vendeve të Ulëta shkruar nga Wielenga është një vështrim i përgjithshëm, i thellë dhe konciz i historisë së Vendeve të Ulëta, që nga Revolta kundër Spanjës deri në ditët e sotme.

Më shumë detaje

$16.90

-20%

$21.13

Add to wishlist

Të dhënat

ISBN978-9928-292-07-0

Më shumë informacione

Titulli: Historia e vendeve të ulëta

Origjinali: Geschichte der Niederlande

Gjinia: Histori botërore

Autori: Friso Wielenga

Shqipëroi: Kujtim Ymeri

Shtëpia botuese: Dituria

Viti: 2019

Fq. 434

Pesha: 0.63

ISBN: 978-9928-292-07-0

 

 

Mbi librin

Historia e Vendeve të Ulëta shkruar nga Wielenga është një vështrim i përgjithshëm, i thellë dhe konciz i historisë së Vendeve të Ulëta, që nga Revolta kundër Spanjës deri në ditët e sotme. Ky libër do të jetë një pasuri e vërtetë për lexuesit, sidomos sepse ai nuk hulumton mbështetur në botëkuptime dhe në literaturë të vjetruar, por përzgjedh në mënyrë sistematike ato që janë më të rëndësishme nga veprat dhe studimet më të përditësuara dhe të besueshme të kohëve të fundit.

Jonathan Israel

Instituti për Studime të Thelluara, Princeton, SHBA

 

Mbi autorin

Friso Wielenga (lindur më 1956) është lektor i historisë në VU (Vrije Universiteit) në Amsterdam dhe në Universitetin e Bonit.

Reviews

Write a review

Historia e vendeve të ulëta,Friso Wielenga

Historia e vendeve të ulëta,Friso Wielenga

Historia e Vendeve të Ulëta shkruar nga Wielenga është një vështrim i përgjithshëm, i thellë dhe konciz i historisë së Vendeve të Ulëta, që nga Revolta kundër Spanjës deri në ditët e sotme.

Libra të ngjashëm