Kategoritë

Botuesit

Autorët

Te thuash po, Roger Fisher, William Urry, Bruce Patton Shihe të plotë

Te thuash po, Roger Fisher, William Urry, Bruce Patton

"Të thuash "po" ju ofron një strategji të provuar, hap pas hapi dhe konçize për të arritur marrëveshje të ndërsjellta në çdo konflikt - qoftë midis prindërve dhe fëmijëve, komshinjve, shefave dhe të punësuarve, klientëve apo korporatave, qiradhënësve e qiramarrësve dhe diplomatëve.

Info shtesë

SKU000276

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$7.89

Me ulje çmimi!

-20%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Gjysemhena dhe Shqiponja, George Gawrych

  Gjysemhena...


  Titulli: Gjysëmhëna dhe ShqiponjaSundimi...

 • Kodi i Da Vincit, Dan Brown

  Kodi i Da...


  Gjatë kohës që është me shërbim në Paris,...

 • Kush e sundon boten?, Jim Marrs

  Kush e...


  Po ju jap një paralajmërim. Po qe se jeni...

Titulli: Të thuash po, Si të arrish marrëveshjen pa u dorëzuar
Gjinia: Marketing, biznes
Autorët: Roger Fisher,William Urry, Bruce Patton
Përktheu: Enkeleida Haxhinasto
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 270
Pesha: 0.261 kg

Mbi librin

"Të thuash "po" ju ofron një strategji të provuar, hap pas hapi dhe konçize për të arritur marrëveshje të ndërsjellta në çdo konflikt - qoftë midis prindërve dhe fëmijëve, komshinjve, shefave dhe të punësuarve, klientëve apo korporatave, qiradhënësve e qiramarrësve dhe diplomatëve.

Mbështetur në punën e Projektit të Negocimeve të Harvardit, një grup që merret vijimisht me të gjitha nivelet e negociimit dhe zgjidhjen e konflikteve, duke filluar që nga ato shtëpiake e deri te ato të biznesit dhe ndërkombëtaret. Libri "Të thuash "po" ju tregon për shembull se si t'i shkëputni njerëzit nga problemi.

Të përqëndroheni te inetresat dhe jo te pozicionet, të punoni bashkarisht për të krijuar vartiente që i kënaqin të dyja palët, të negocioni me sukses me njerëz që janë më të pushtetshëm se ju, që nuk pranojnë të respektojnë rregullat e lojës ose përdorin "hile të ndyra". Një udhëzues i vërtetë me këshilla dhe vrojtime praktike.