Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

I ri Ulje çmimi! Burri qe keqyr,Alberto Morava Shfaq të madhe

Burri që këqyr, Alberto Morava

Produkt i ri

Personazhi kryesor i romanit quhet Dodo, një nofkë që shpreh pafuqi, një burrë i hijshëm rreth të tridhjetepestave, babai i të cilit është një “baron” universitar.

Më shumë detaje

$9.02

-20%

$11.27

Më shumë informacione

Titulli: Burri që këqyr
Origjinali: L’uomo che guarda
Gjinia: Roman
Autori: Alberto Morava
Shqipëroi: Diana Kastati
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2016
Fq. 203
Pesha: 0.303 kg
ISBN: 978-9928-217-26-4

Mbi librin


Personazhi kryesor i romanit quhet Dodo, një nofkë që shpreh pafuqi, një burrë i hijshëm rreth të tridhjetepestave, babai i të cilit është një “baron” universitar.

Silvia, gruaja e Dodosë, është femër me sensualitet shpërthyes. Duke vëzhguar me syrin e ftohtë të shkencëtarit jetën në çift, brenda një shtëpie pasanikësh në qendër të Romës, dhe raportet komplekse midis burrit e gruas, Dodoja për-piqet të kuptojë thelbin e vetes.

I rrethuar nga erosi dhe perversitetet e tij, protagonisti i romanit është i detyruar të shohë vazhdimisht, të jetë spektator jo vetëm në botën përreth tij, por përgjon edhe në përpjekjet e tij për të kuptuar, për të justifikuar realitetin që e shtyp dhe e bën të ndihet i paaftë.

Shqisat janë në vlim dhe vibrojnë në tabutë, në turpin e gjërave, në seksin, në tentativën për të rrëzuar barrierat që janë ndërtuar brenda tij nga një edukim i rreptë, pra te një burrë që rritet i çorientuar, i pasigurt.

Reviews

Grade 
2019-07-01

???

Auuu na e bete shqiptare a.morava

Write your review!

Write a review

Burri që këqyr, Alberto Morava

Burri që këqyr, Alberto Morava

Personazhi kryesor i romanit quhet Dodo, një nofkë që shpreh pafuqi, një burrë i hijshëm rreth të tridhjetepestave, babai i të cilit është një “baron” universitar.

Libra të ngjashëm

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)