Bashkëkohore

Information

Botuesit

Autorët

I ri Ulje çmimi! Shënime të një plaku të ndyrë, Charles Bukowski Shfaq të madhe

Shënime të një plaku të ndyrë, Charles Bukowski

Produkt i ri

“A na bën një kolonë javore, si thua?”, më pyeti i shkujdesur, duke kruar mjekrën e kuqe. Hm, tani, duke pasur parasysh kolonat e tjera dhe autorët e tyre, më dukej bezdi e madhe.

Më shumë detaje

$16.90

-20%

$21.13

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Shënime të një plaku të ndyrë
Origjinali: Notes of a dirty old man
Gjinia: Roman
Autori: Charles Bukowski
Shqipëroi: Bashkim Shehu
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2019
Fq. 250
Pesha: 0.287 kg.
ISBN: 978-9928-251-94-7

Fragment nga libri

“A na bën një kolonë javore, si thua?”, më pyeti i shkujdesur, duke kruar mjekrën e kuqe. Hm, tani, duke pasur parasysh kolonat e tjera dhe autorët e tyre, më dukej bezdi e madhe.

Po unë fillova, jo me një kolonë, por me një recension për Papa Hemingway, të A. E. Hotcher – it. Pastaj, një ditë prej ditësh, mbas garave me kuaj, u ula dhe shkrova titullin “Shënime të një plaku të ndyrë”, hapa një birrë dhe teksti u shkrua vetë.

S’ishte ajo tendosje dhe ajo gdhendje e kujdesshme me një copë tehu të topitur, siç nevojitej për të shkruar diçka për The Atlantic Monthly. Po kështu, s’ishte nevoja thjesht për të bërë gazetari të dystë e të shkrehur (ëë, të gazetarizuar??).

Dukej se s’kishte kurrafarë presioni. Vetëm të uleshe ndanë dritares, të pije një burrë dhe lëre të dalë vetë. Ç’kishte për të ardhur, do të vinte...

Reviews

Write a review

Shënime të një plaku të ndyrë, Charles Bukowski

Shënime të një plaku të ndyrë, Charles Bukowski

“A na bën një kolonë javore, si thua?”, më pyeti i shkujdesur, duke kruar mjekrën e kuqe. Hm, tani, duke pasur parasysh kolonat e tjera dhe autorët e tyre, më dukej bezdi e madhe.

Libra të ngjashëm