Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

I ri Ulje çmimi! Kali valltar, Jojo Moyes Shfaq të madhe

Kali valltar, Jojo Moyes

Produkt i ri

Ky është nga romanet e fundit të autores me famë botërore tashmë, sepse romanet e saj lexohen anë e mbanë botës, të përkthyera në shumë gjuhë. Por «Kali valltar» është tjetërsoj, krejt ndryshe, i pazakontë, i mrekullueshëm… Pas leximit të tij, e di, do të ndiheni krejt tjetër. Dhe kjo sigurisht është një fitore e madhe..

Më shumë detaje

$13.52

-20%

$16.90

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Kali valltar
Origjinali: The Horse Dancer
Gjinia: Roman
Autori: Jojo Moyes
Shqipëroi: Maksim Rakipaj
Shtëpia botuese: UEGEN
Viti: 2018
Fq. 424
Pesha: 0.461 kg.
ISBN: 978-9928-03-347-5

Komente mbi librin

“Ky është nga romanet e fundit të autores me famë botërore tashmë, sepse romanet e saj lexohen anë e mbanë botës, të përkthyera në shumë gjuhë. Por «Kali valltar» është tjetërsoj, krejt ndryshe, i pazakontë, i mrekullueshëm… Pas leximit të tij, e di, do të ndiheni krejt tjetër. Dhe kjo sigurisht është një fitore e madhe...”

Sunday Expres

“Një realizim i përkryer. Ndihem sikur kam ndjekur një film të mrekullueshëm prej të cilit nuk shkëputesha dot.”

Daily Mail

“”Kali valltar” është romani që shokët dhe shoqet tuaja do t’ju shtyjnë ta lexoni menjëherë, nëse nuk keni qenë të njëkohshëm me ta. Subjekti do të mbetet në vetëdijen tuaj, po ashtu edhe personazhet, që me siguri do t’ju hyjnë në zemër dhe s’do të ndahen prej jush. Një libër me vlera të jashtëzakonshme. Veç mos harroni që të kini me vete një dorë pecetash. Se me Jojo Moyes-in s’ka shaka: ajo të rrëmben dhe të shtyn të jesh gjithnjë njeri…”

Indipendent on Sunday

Reviews

Write a review

Kali valltar, Jojo Moyes

Kali valltar, Jojo Moyes

Ky është nga romanet e fundit të autores me famë botërore tashmë, sepse romanet e saj lexohen anë e mbanë botës, të përkthyera në shumë gjuhë. Por «Kali valltar» është tjetërsoj, krejt ndryshe, i pazakontë, i mrekullueshëm… Pas leximit të tij, e di, do të ndiheni krejt tjetër. Dhe kjo sigurisht është një fitore e madhe..

Libra të ngjashëm