• Banner

Monumentet, nr. 51, 2009-2010

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Monumentet, nr. 51

Origjinali: Monumentet, nr. 51

Gjinia: Revista kulturore, arkitekturë

Autori: Të ndryshëm

Shtëpia botuese: Instituti i Monumenteve të Kulturës

Viti: 2009-2010

Fq. 173

Pesha: 0.660 kg.

 Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Në këtë numër të revistës "Monumentet" do të gjeni artikujt:

Konsolidimi dhe restaurimi i kishës  “Fjetja e Shën Marisë” në Zervat të Gjirokastrës

Vështrim mbi organizimin kishtar në Dardani

“Kafja e Madhe” në Shkodër, studimi historiko-arkitektonik i monumentit

Arti muziv dhe mozaiku i Asklepit-Butrint, etj

Detajet e librit
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 other products in the same category:
chat Përshtypjet (0)