Kategoritë

Botuesit

Autorët

Vrasje enigmatike ne Stails, Agatha Christie Shihe të plotë

Vrasje enigmatike ne Stails, Agatha Christie

Agatha Christie njihet në të gjithë botën si "Mbretëresha e Krimit". Librat e saj janë shitur në mbi një miliardë kopje në gjuhën angleze dhe po aq në 44 gjuhë të huaja.

Info shtesë

SKU000077

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$7.89

Me ulje çmimi!

-20%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Haxhi Murati, Lev Tolstoj

  Haxhi...


  Në vitin 1852, Haxhi Murati, një nga prijësit...

 • Fundjava, Bernhard Schlink

  Fundjava,...


  Një verë në Gjermani, pa praninë e publikut, në...

 • Sekreti i shtepise ne ishull, Ransom Riggs

  Sekreti i...


  Të gjithë presin të zbulohen në librin "Sekreti...

Titulli: Vrasje enigmatike në Stails
Gjinia: Roman
Autori: Agatha Christie
Shqipëroi: Gentian Xhaxhiu
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2007
Fq. 232
Pesha: 0.26 kg

Mbi autoren

Agatha Christie njihet në të gjithë botën si "Mbretëresha e Krimit". Librat e saj janë shitur në mbi një miliardë kopje në gjuhën angleze dhe po aq në 44 gjuhë të huaja. Ajo është autorja më e botuar e të gjitha kohëve në çdo gjuhë, e tejkaluar vetëm nga Bibla dhe Shekspiri. Është autore e 78 romaneve policorë, e 19 dramave dhe e 6 romaneve të shkruara me pseudonimin Meri Uestmakot.