• Banner

  • Çmim i zbritur
Televizioni dhe kultura rinore, Jan Jagodzinski
  • Televizioni dhe kultura rinore, Jan Jagodzinski

Televizioni dhe kultura rinore, Jan Jagodzinski

900 Lekë
765 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Televizioni dhe kultura rinore, paranojë televizive
Origjinali: Television and youth culture: televised paranoia
Gjinia: Gazetari, sociologji
Autori: Jan Jagodzinski
Shqipëroi: Genc Shehu
Shtëpia botuese: Zenit Editions
Viti: 2018
Fq. 336
Pesha: 0.481 kg.
ISBN: 978-9928-113-97-9

Detajet e librit
Zenit Editions
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
14 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Mbi televizionin, Pierre Bourdieu

(0)

Unë mendoj në fakt se televizioni, përmes mekanizmave të ndryshme që kam munduar t'i shpjegoj me shpejtësi – sepse një analizë më e thellë dhe më sistematike do të kishte marrë më shumë kohë – paraqet një rrezik shumë të madh për sferat e prodhimit kulturor, artin, letërsinë, shkencën, filozofinë, drejtësinë.

Çmimi 425 Lekë Çmimi i zakonshëm 500 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001445

Botuesi: UET Press

Hyrje në komunikimin politik, Brian McNair

(0)

Më shumë se tetëdhjetë vjet më parë, Walter Lippman vërejti që praktika e demokracisë kishte "marrë kthesë". Procesi demokratik, që katër vjet pas përfundimit të Luftës së Parë Botërore iu duk me një shtrirje të padëgjuar më parë në historinë e njerëzimit, i shtyu faktorët politikë të përqafonin strategjitë e vetëdijshme të bindjes.

Çmimi 850 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Papirus

Komunikimi ne shoqerine masive, Artan Fuga

(0)

Gjithçka në fakt është komunikim. Njerëzit nuk janë në fillim si të tillë dhe pastaj të nisin të komunikojnë; ne jemi si na ndërton në çdo çast komunikimi me të tjerët. Secili e kupton veten duke e parë me sytë e tjetrit. Edhe i vetmuar, ai është me veten e tij që nuk i ndahet si një "mbi – urë" dhe bisedon pareshtur me të.

Çmimi 1 700 Lekë Çmimi i zakonshëm 2 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001302

Botuesi: Papirus

Të shpëtojmë komunikimin, Dominique Wolton

(0)

Revolucioni i komunikimit është i vetmi revolucion i këtyre 50 viteve të fundit. Më shumë mesazhe, më shumë shpërndarës, më shumë mesazhmarrës. Më shpejt, më larg... Aktorët e kësaj përmbytjeje jemi ne. Komunikimi ndodhet kudo dhe është gjithnjë e më i pandashëm nga teknikat.

Çmimi 595 Lekë Çmimi i zakonshëm 700 Lekë
More
Ne gjendje
chat Përshtypjet (0)