• Banner

  • Çmim i zbritur
  • I ri

Bagëti e Bujqësi, Naim Frashëri

220 Lekë
187 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Bagëti e Bujqësi

Origjinali: Bagëti e Bujqësi

Gjinia: Poezi

Autori: Naim Frashëri

Shtëpia botuese: Botime Nazarko

Viti: 2019

Fq. 64

Pesha: 0.080 kg

ISBN: 978-9928-4529-8-6

Ky libër është në gjuhën shqipe

Detajet e librit
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001940

Botuesi: Argeta LMG

Vepra, Gavril Dara i Riu

(0)

Vepra shoqërohet nga një parathënie e një pasthënie, ku autori, shpreh synimet e veta patriotike, duke hedhur zërin e kushtrimit për shqiptarët. Poema doli në dritë më 1906 si libër më vete, pasi ishte botuar pjesë - pjesë në shtypin arbëresh. Aty trajtohen probleme aktuale të kohës, duke iu drejtuar së kaluarës historike, kohës së Skënderbeut.

Çmimi 425 Lekë Çmimi i zakonshëm 500 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Argeta LMG

Kenget e Milosaos, Jeronim de Rada

(0)

Jeronim De Rada lindi më 1814 në fshatin e vogël dhe piktoresk Maki të Kozencës, jo larg nga Shënmitër Korona, qendër e kolegjit arbëresh Shën – Adrianit. Në këtë kolegj De Rada i ri kreu studimet e para, që patën rëndësi të veçantë për formimin e personalitetit të tij. 

Çmimi 425 Lekë Çmimi i zakonshëm 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001972

Botuesi: Naimi

Enderrime, Naim Frasheri

(0)

Kishte gati plot një shekull që përmbledhja poetike "Tehajjulat", një nga perlat e lirikës naimiane, për shkak të barrierës gjuhësore, kishte mbetur e panjohur, thuajse e humbur për lexuesin shqiptar. Studiuesit e Naimit nuk kishin mundur të thoshin asgjë më tepër, veç të pohonin si fakt ekzistencën e saj.

Çmimi 595 Lekë Çmimi i zakonshëm 700 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2696

Botuesi: Argeta LMG

Poezi, Zef Serembe

(0)

Lidhjet e poezisë së Zef Serembes me poezinë popullore janë më të gjera dhe më të shumëllojshme se që janë lidhjet e dëshmuara përmes melodisë si zotëruese e në sërë vjershash të tij. Në krijimtarinë e tij nuk janë të pakta vargjet që lidhjet me këngët popullore i dëshmojnë në radhë të parë me situatat e paraqitura.

Çmimi 510 Lekë Çmimi i zakonshëm 600 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)