Poezia

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Antologji per gjuhen shqipe, Naim Zoto Shfaq të madhe

Antologji per gjuhen shqipe, Naim Zoto

SKU001960

Produkt i ri

In Stock

$7.89

-20%

$9.86

Add to wishlist

Zbritja në sasi

SasiaÇmimiJu kurseni
3 $0.99 Deri $26.62

Më shumë informacione

Titulli: Antologji për gjuhën shqipeOrigjinali: Antologji për gjuhën shqipeGjinia: AntologjiAutori: Naim ZotoShtëpia botuese: NaimiViti: 2012 Fq. 192Pesha: 0.23 kgISBN: 978-9928-109-21-7 Koment mbi librin "Mund të thuhet se shqiptarët kanë mbijetuar ndër shekuj jo pse arritën të mbronin kështjellat, katedralet dhe qytetet mesjetare, sepse ato ranë në duart e një perandorie teokratike që sundoi edhe me anë të shqiptarëve për afro pesë shekuj, por përmes gjuhës së tyre. Shqipja që flasim është kryeshenja e identitetit kombëtar shqiptar. Romantikët e quanin "gjuhë perëndie". Miti i gjuhës shqipe është miti më jetëgjatë në historinë e letërsisë kombëtare. Vetë letërsia shqipe lindi si një mundim për t&#39u shprehur në gjuhën amtare." Prof. Dr. Shaban Sinani

Reviews

Write a review

Antologji per gjuhen shqipe, Naim Zoto

Antologji per gjuhen shqipe, Naim Zoto

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...