Për fëmijë 8-14 vjec

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Lamtumire, guacka ime Shfaq të madhe

Lamtumire, guacka ime, Viktor Canosinaj

SKU001878

Produkt i ri

Dy fëmijë, motër e vëlla, bëjnë çmos t'i mbajnë të bashkuar prindërit e tyre, që po shkojnë drejt ndarjes. Në ndihmë ju vjen një vajzë jetime e shndërruar prej vitesh në guackë, e cila merr pjesë gjallërisht në ngjarjet e librit dhe bëhet shpëtimtare për familjen e fëmijëve. 

Më shumë detaje

Ne gjendje

$2.82

-20%

$3.52

Më shumë informacione

Titulli: Lamtumirë, guacka ime!
Origjinali: Lamtumirë, guacka ime!
Gjinia: Roman
Autori: Viktor Canosinaj
Shtëpia botuese: Dyrrah
Viti: 2002
Fq. 120
Pesha: 0.144 kg.
ISBN: 978-99943-975-3-2

Mbi librin

Roman i llojit të problemeve sociale, i gërshetuar me aventurë dhe fantazi. Trajton probleme familjare të familjes shqiptare në vitet 1990 dhe krizës që ajo kalon. Dy fëmijë, motër e vëlla, bëjnë çmos t'i mbajnë të bashkuar prindërit e tyre, që po shkojnë drejt ndarjes.

Në ndihmë ju vjen një vajzë jetime e shndërruar prej vitesh në guackë, e cila merr pjesë gjallërisht në ngjarjet e librit dhe bëhet shpëtimtare për familjen e fëmijëve. Në fund të librit edhe ajo vetë shndërrohet përsëri në njeri dhe birësohet nga një çift pa fëmijë.

Reviews

Write a review

Lamtumire, guacka ime, Viktor Canosinaj

Lamtumire, guacka ime, Viktor Canosinaj

Dy fëmijë, motër e vëlla, bëjnë çmos t'i mbajnë të bashkuar prindërit e tyre, që po shkojnë drejt ndarjes. Në ndihmë ju vjen një vajzë jetime e shndërruar prej vitesh në guackë, e cila merr pjesë gjallërisht në ngjarjet e librit dhe bëhet shpëtimtare për familjen e fëmijëve. 

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)