Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.
Çmimi 0 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Moçme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.
Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.
Çmimi 1 050 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."
Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje
Të gjithë artikujt më të shitur
  • Banner

Flora dhe Fauna detare në pullën shqiptare, Hysen S.Dizdari

Flora dhe Fauna detare në pullën shqiptare, Hysen S.Dizdari

Do t’iu shërbejë agjensive turistike për të njohur dhe reklamuar te turistët shqiptarë dhe të huaj, vlerat turistike dhe ekonomike të bregdetit dhe veçanarisht të florës dhe faunës detare shqiptare.

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

 

Delivery policy (edit with Customer reassurance module)

 

Return policy (edit with Customer reassurance module)

Përshkrimi

Titulli: Flora dhe Fauna detare në pullën shqiptare
Origjinali: Marine Flora and Fauna in the Albania Stamps
Kategoria: Album
Autori: Hysen S.Dizdari
Botues: AGSTUDIO.al      
Viti: 2017
Fq. 132
Pesha: 0.350 kg
ISBN: 978-9928-4365-4-2
Ky libër është në gjuhën shqipe-angleze

Mbi librin

Autori i librit studjuesi dhe koleksionisti ,Hysen S.Dizdari ,ka arritur të gërshetojë dhe shpalos para lexuesit në një libërte vetem vlerat e pa njohura të filatelise shqiptare me florën dhe fauna detare,vlerat turistike nënujore të detit Adriatik dhe Jon,por ky libër ka edhe vlera gjuhësore sepse na jep emërtimin e ç,do specje të florës dhe faunës detare në tre gjuhë,shqip,anglisht dhe latinisht.

Shqipëria ka një vijë bregdetare me gjatësi 476 km, që laget nga deti Adriatik dhe deti Jon; bota nënujore e këtyre dy detrave, është kaq e larmishme me florë dhe faunë, e cila dallohet për një shkallë të lartë biodiversiteti; marrë së bashku me gjiret detare, lagunat karakteristike, deltat e lumenjve dhe plazhet e bukura me klimë mesdhetare, përfshirë edhe zonat arkeologjike përbëjnë një burim të rëndësishem. Libri-album mbi Florën dhe Faunën detare shqiptare në pullën shqiptare, ka si qëllim:

· Do t’iu shërbejë agjensive turistike për të njohur dhe reklamuar te turistët shqiptarë dhe të huaj, vlerat turistike dhe ekonomike të bregdetit dhe veçanarisht të florës dhe faunës detare shqiptare.

· Do t’iu shërbejë agjensive shtetërore të turizmit, të bregdetit dhe të zonave të mbrojtura për të marre të gjitha masat e duhura ligjore për të mbrojtur nga dëmtuesit dhe ndotja e ujrave, florën dhe faunën nënujore detare.

· Do t’iu shërbejë mësuesve dhe nxenësve të shkollave 9 –vjecare dhe mesme për të njohur dhe mbrojtur florën dhe faunën nënujore detare shqiptare.

· Do t’iu shërbejë, koleksionistve shqiptare për të rritur interesin e tyre, në koleksionimin e pulla shqiptare me teme florën dhe faunën nënujore dhe tokësore shqiptare.

· Do t’iu shërbejë, koleksionistëve të huaj e vendas për të rritur interesin e tyre, në koleksionimin e pullave shqiptare në tërësi dhe për të njohur vlerat turistike nënujore që ka bregdeti i detrave Adriatik dhe Jon.

Detajet e librit

Referencat specifike

isbn
9789928436542
ean13
9789928436542
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
3 libra të tjera në këtë kategori:
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Follow us on Facebook