Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.
Çmimi 0 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Moçme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.
Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.
Çmimi 1 050 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."
Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje
Të gjithë artikujt më të shitur
  • Banner

Nënë Tereza në pullat shqiptare, Hysen S.Dizdari

Nënë Tereza në pullat shqiptare, Hysen S.Dizdari

Libri përfshi të gjitha emisionet e pullave postare shqiptare të emetuera nga Posta shqiptare për Nënë Terezën.

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

 

Security policy (edit with Customer reassurance module)

 

Delivery policy (edit with Customer reassurance module)

 

Return policy (edit with Customer reassurance module)

Përshkrimi

Titulli: Nënë Tereza në pullat shqiptare
Origjinali: Nënë Tereza në pullat shqiptare
Kategoria: Album
Autori: Hysen S.Dizdari
Botues: AGSTUDIO.al      
Viti: 2018
Fq. 50
Pesha: 0.350 kg
ISBN: 978-9928-4503-1-9
Ky libër është në gjuhën shqipe-angleze


Mbi librin

Ky liber doli në qarkullim me datën, 5 Shtator 2018 me rastin e dy vjetorit të Shenjtërimit të Nënës Tereza nga Selia e Shenjët e Vatikanit.

Parathenja e librit është përgatitur nga biografi i Nënë Terezes

Don Lush Gjergji ,i cili ka shkruar rreth 17 libra për Nënë Terezën,dhe është takuar disa here përsonalisht me të kur ajo ishte në jetë.

LIBRI NDAHET NË DY PJESË:

PJESA E PARË: Jeta dhe vepra e Nënës Tereza

PJESA E DYTË: Nënë Tëreza në pullat shqiptare

Nënë Tereza,kjo nënë e dashur për të gjithë njerëzimin, kjo lajmëtare e ndritur e dashurisë ia fali jetën shtresave të varfra dhe në nevojë dhe nuk e mohoi kurrë origjinën e saj shqiptare. E frymëzuar prej figurës së saj madhore Posta Shqiptare emetoi më shumë se dhjetë emisione me pulla postare me imazhin e saj. Në të gjitha emisionet kushtuar Nënë Terezës janë evidentuar momentet historike më të rëndësishme të jetës dhe të veprimtarisë së saj në shërbim të bamirësisë, për të ndihmuar njerëzit e varfër në të gjithë botën .

Nënë Tereza në pullat shqiptare u emetua në këto emisione:

Në vitin 1992 “Nënë Tereza”,1994 në emision i zakonshëm; emisioni “Evropa”, 1996, emisioni me mbishtypje 1997, emisioni “Përvjetorit i vdekjes së Nënë Terezës dhe princeshë Diana” - emision i përbashkët, 1998; “100-vjetori i çmimit Nobel”, 2001; “Lumturimi i Nënë Terezës”, 2003; “100-vjetori i lindjes së Nënë Terezës”, 2010; dhe emisioni “Shenjtërimi i Nënë Terezës”,në vitin 2016.

Libri përfshi të gjitha emisionet e pullave postare shqiptare të emetuera nga Posta shqiptare për Nënë Terezën.

Detajet e librit

Referencat specifike

isbn
9789928450319
ean13
9789928450319
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
3 libra të tjera në këtë kategori:
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Follow us on Facebook