• Banner

Rruga e mundimshme drejt njohjes, Lion Fojhtvanger
  • Rruga e mundimshme drejt njohjes, Lion Fojhtvanger

Rruga e mundimshme drejt njohjes, Lion Fojhtvanger

800 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Rruga e mundimshme drejt njohjes
Origjinali: Goya, der arge weg der Erkenntnis
Gjinia: Histori, biografi
Autori: Lion Fojhtvanger
Shqipëroi: Robert Shvarc
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1977
Fq. 476
Pesha: 0.321 kg.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Monumentet, nr. 5-6, 1973

(0)

Gjurmë të trashëgimisë ilire në toponiminë e sotme të vendit tonë, Hasan Ceka.Arkitektura dhe restaurimi i kishës së Perondisë, Aleksandër Meksi.Kalaja e Vlorës, Apollon Braçe.Kështjella e Bashtovës, Gjerak Karaiskaj.Të dhëna mbi kasollet fshatare në vendin tonë dhe gjurmët e tyre në lashtësi, Koço Zheku.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Shqipenija me 1937

(0)

Ky është një botim tepër i rrallë i viteve të Mbretërisë Shqiptare. Libri paraqet historinë e Shqipërisë, organizimin e shtetit (kushtetutën, pushtetin ekzekutiv, legjislativ dhe gjyqësor), raportet e ministrive të ndryshme në lidhje me administrimin e rendit publik, administrimin e kontabilitetit, zhvillimin e arsimit, huatë dhe financat e monarkisë.

Çmimi 14 000 Lekë
More
Në gjendje
chat Përshtypjet (0)