Kategoritë

Botuesit

Autorët

Nje tjeter, Brunilda Zllami Shihe të plotë

Nje tjeter, Brunilda Zllami

Në këtë roman trajtohet jeta e njerëzve të lodhur nga përditshmëria. Personazhi kryesor, Mikeli, një gazetar deri diku idealist dhe i ndershëm, gjendet përpara shumë vështirësive në jetën profesionale dhe atë vetjake.

Info shtesë

SKU000038

Disponueshëria: Ne gjendje

$9.02

Me ulje çmimi!

-20%

$11.27

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Lindur femer, Brunilda Zllami

  Lindur...


  Ja dhe një sprovë e re kaluar suksesshëm nga...

 • E penguara, Requiem per Linda B. Ismail Kadare

  E penguara,...


  Në pamje të parë, ky libër mund të duket si një...

 • Matilda, Brunilda Zllami

  Matilda,...


  Matildës i rrëshqiti një lot që la një pullë të...

Titulli: Një tjetër
Origjinali: Një tjetër
Gjinia: Roman
Autori: Brunilda Zllami
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 464
Pesha: 0.411 kg
ISBN: 978-99943-33-08-9

Mbi librin

Në këtë roman trajtohet jeta e njerëzve të lodhur nga përditshmëria. Personazhi kryesor, Mikeli, një gazetar deri diku idealist dhe i ndershëm, gjendet përpara shumë vështirësive në jetën profesionale dhe atë vetjake. Jeta e tij, e Gretës, e Anës dhe shumë personazheve të tjerë ndërthuren me fije të padukshme dhe secili prej tyre kërkon diçka tjetër. "Një tjetër" nuk është thjesht një grua tjetër, nuk është thjesht një tjetër realitet, një tjetër jetë.

 • Autori Brunilda Zllami