Leximet e verës 2010

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Kloroform, Klara Buda Shfaq të madhe

Kloroform, Klara Buda

SKU000948

Produkt i ri

Titulli: KloroformRomanAutore: Klara BudaShtëpia botuese: DudajViti: 2010f. 200Pesha: 0.15 kgISBN: 978-99943-0-193-3 Kopertina e pasme  Përmes një morie ngjarjesh që ndjekin njëra-tjetrën me një  shpejtësi marramend&eum

Më shumë detaje

Nuk e kemi më këtë produkt në depo

$7.33

-20%

$9.16

Add to wishlist

Zbritja në sasi

SasiaZbritjeJu kurseni
3 $8.24 Deri $24.73

Më shumë infromacione

Titulli: KloroformRomanAutore: Klara BudaShtëpia botuese: DudajViti: 2010f. 200Pesha: 0.15 kgISBN: 978-99943-0-193-3 Kopertina e pasme  Përmes një morie ngjarjesh që ndjekin njëra-tjetrën me një  shpejtësi marramendëse, një grup studentësh do të gjenden ballë për ballë me diktaturën dhe do të zbulojnë  mizorinë e saj. Gjithshka do të marrë tatëpjetën thjesht nga një gabim fatal në një mbrëmje të zakonshme…Nga dashuria e ndaluar, tek dhunimi i intimitetit e duke përfunduar tek morfinomanët e fshehur në statistikat zyrtare Klara Buda trajton temat më tabu të brezit të saj.Eshtë  fiksioni që mungonte mbi diktaturën, me të cilin Klara Buda me formim perëndimor, hyn denjësisht në letrat shqipe.I përpunuar me art, imagjinatë dhe ndjenjë, « Kloroform » është një roman që lexohet me një frymë dhe të mban pezull deri në rrjeshtin e fundit. Mbi autoren Klara BUDA ndjek studimet universitare për letërsi moderne dhe të krahasuar në Sorbonë, Paris IV, duke ndryshuar drejtimin fillestar – atë të mjekësisë veterinare. Më pas pranohet në Ecole Pratique des Hautes Etudes, në degën metoda të historisë, arkeologjisë dhe histori arti. Në vitin 1996, nën drejtimin e albanologut Christian GUT, mbrojti Dimplome d’Etude Approfondi në histori arti, duke u bërë kështu e para shqiptare e diplomuar nga ky universitet prestigjioz. Paralelisht me studimet universitare, punon në Paris, në sektorin e komunikimit të UNESCO-s, si gazetare për BBC-në dhe në Radio France Internacionale, ku aktualisht është shefe e shërbimit shqip. Lexoni: Fragment nga libri "Kloroform" i autores Klara Buda    

Reviews

Write a review

Kloroform, Klara Buda

Kloroform, Klara Buda

Titulli: KloroformRomanAutore: Klara BudaShtëpia botuese: DudajViti: 2010f. 200Pesha: 0.15 kgISBN: 978-99943-0-193-3 Kopertina e pasme  Përmes një morie ngjarjesh që ndjekin njëra-tjetrën me një  shpejtësi marramend&eum

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...