Letërsia botërore

Information

Botuesit

Autorët

I ri Ulje çmimi! Një rrëfim lëndues, Adam Kay Shfaq të madhe

Një rrëfim lëndues, Adam Kay

Produkt i ri

97 orë pune në javë. Të duhet të marrësh vendime për jetë a vdekje, shpesh edhe përballë një cunami të vërtetë të lëngjeve të trupit. Dhe ta mendosh se ai roja i parkingut të spitalit paguhet shumë më mirë se ty.

Më shumë detaje

$10.14

-20%

$12.68

Më shumë informacione

Titulli: Një rrëfim lëndues, ditarët sekretë të një mjeku të ri
Origjinali: This is going to hurt: secret diaries of a junior doctor
Gjinia: Kujtime
Autori: Adam Kay
Shqipëroi: Ruzhdi Totaj
Shtëpia botuese: Botart
Viti: 2018
Fq. 270
Pesha: 0.363 kg.
ISBN: 978-9928-219-96-1

Mbi librin

97 orë pune në javë. Të duhet të marrësh vendime për jetë a vdekje, shpesh edhe përballë një cunami të vërtetë të lëngjeve të trupit. Dhe ta mendosh se ai roja i parkingut të spitalit paguhet shumë më mirë se ty.

Mirë se erdhët në jetën e një mjeku të ri. I shkruar në sekret të plotë në fund të ditëve të lodhshme, netëve pa gjumë dhe fundjavave të zëna po përsëri në punë, ditarët e Adam Kay – t na japin një përshkrim pa censurë të jetës dhe punës në vijën e parë të Shërbimit Shëndetësor Kombëtar.

Do të qeshni, do të tmerroheni, do të lëndoheni – këtu është gjithçka që do të donit të dinit – por ka edhe plot gjëra të tjera nga ato që do t’i lexoni duke kthyer kokën pakëz mënjanë – këtu flitet për jetën brenda dhe jashtë pavijonit të spitalit.

Komente mbi librin

“Gjëra të tilla kaq për të qeshur dhe kaq të rëndësishme duhet të jepen vetëm me recetë.”

Guardian

“Aq sa të bën për të qeshur, po aq edhe ta copëton zemrën.”

Charlie Brooker

“Një libër i mrekullueshëm, me humor therrës dhe të thëna pa dorashka.”

Dawn French

“Në qoftë se keni ndërmend të lexoni ndonjë libër këtë vit, merrni dhe lexoni këtë – librin e vitit për 2017.”

Daily Express

Reviews

Write a review

Një rrëfim lëndues, Adam Kay

Një rrëfim lëndues, Adam Kay

97 orë pune në javë. Të duhet të marrësh vendime për jetë a vdekje, shpesh edhe përballë një cunami të vërtetë të lëngjeve të trupit. Dhe ta mendosh se ai roja i parkingut të spitalit paguhet shumë më mirë se ty.

Libra të ngjashëm