Kategoritë

Botuesit

Autorët

Historia e Shqiperise ne shekullin XX, Nina Smirnova Shihe të plotë

Historia e Shqiperise ne shekullin XX, Nina Smirnova

Autorja ruse, Nina Smirnova, ka paraqitur qartazi historinë e Shqipërisë, përmes dëshmive të panjohura më parë, nga arkivat perëndimore dhe ruse në veçanti, si dhe ka shprehur interpretime të reja mbi personalitetet, personazhet, faktet dhe realitetet e shekullit më të trazuar në historinë e shqiptarëve.

Info shtesë

SKU000317

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$14.09

Me ulje çmimi!

-20%

$17.61

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Histori e Shqiperise 1912-2000, Valentina Duka

  Histori e...


  Për çdo historian që ndërmendëson të shkruajë...

 • Hasan Riza Pasha. Mbrojtesi i Shkodres, Preng Uli

  Hasan Riza...


  Titulli: Hasan Riza Pasha. Mbrojtësi i...

 • Shqiperia (ebook me CD), Ben Blushi

  Shqiperia...


  Shqipëria është romani më i fundit i Ben...

Titulli: Historia e Shqipërisë përgjatë shekullit XX
Autori: Nina Smirnova
Shqipëroi: Korab Hoxha
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2004
Fq. 504
Pesha: 0.68 kg.
ISBN: 978-99943-648-7-1

Mbi librin

Autorja ruse, Nina Smirnova, ka paraqitur qartazi historinë e Shqipërisë, përmes dëshmive të panjohura më parë, nga arkivat perëndimore dhe ruse në veçanti, si dhe ka shprehur interpretime të reja mbi personalitetet, personazhet, faktet dhe realitetet e shekullit më të trazuar në historinë e shqiptarëve. Në bazë të këtij libri qëndrojnë kapituj me materiale unikale që shpjegojnë kthesat me aq pasoja për historinë tonë të bërë nga shqiptarët po aq sa dhe nga të huajt e afërt dhe të largët...