Historia shqiptare

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Masakra e Tivarit, Uran Butka Shfaq të madhe

Masakra e Tivarit, Uran Butka

2140

Produkt i ri

Krimet me përmasa, implikime dhe pasoja ndërkombëtare, siç ishte edhe Masakra e Tivarit, duhen ndriçuar e gjykuar drejtësisht dhe dënuar, të paktën, moralisht, që të mos mbeten si njollë e pashlyer, si plagë e hapur dhe si urrejtje vepruese.

Më shumë detaje

Nuk e kemi më këtë produkt në depo

$11.27

-20%

$14.09

Zbritja në sasi

Sasia Çmimi Ju kurseni
3 $1.41 Deri $38.04

Më shumë informacione

Titulli: Masakra e Tivarit dhe përgjegjësia e shtetit shqiptarOrigjinali: Masakra e Tivarit dhe përgjegjësia e shtetit shqiptarGjinia: HistoriAutori: Uran ButkaShtëpia botuese: ASD studioViti: 2011Fq. 272Pesha: 0.33 kgISBN: 978-9956-40-60-6 Mbi librin Krimet me përmasa, implikime dhe pasoja ndërkombëtare, siç ishte edhe Masakra e Tivarit, duhen ndriçuar e gjykuar drejtësisht dhe dënuar, të paktën, moralisht, që të mos mbeten si njollë e pashlyer, si plagë e hapur dhe si urrejtje vepruese, e ngulur thellë në ndërgjegjien e popujve, por të kthehet në një mësim, në një çlirim, në një arsye më shumë për të qenë në mirëkuptim e bashkëpunim në rrugën e përbashkët drejt paqes dhe integrimit europian. Një komb nuk mund të jetë plotësisht i lirë, nëse nuk e njeh historinë e tij, nuk mund të jetë i kulturuar nëse nuk distancohet nga çdo lloj krimi e dhune, nuk mund të jetë i qetë e të përparojë nëse nuk është në paqe me veten dhe me të tjerët.

Reviews

Write a review

Masakra e Tivarit, Uran Butka

Masakra e Tivarit, Uran Butka

Krimet me përmasa, implikime dhe pasoja ndërkombëtare, siç ishte edhe Masakra e Tivarit, duhen ndriçuar e gjykuar drejtësisht dhe dënuar, të paktën, moralisht, që të mos mbeten si njollë e pashlyer, si plagë e hapur dhe si urrejtje vepruese.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...