Kategoritë

Botuesit

Autorët

Endrra kineze, Li Junru Shihe të plotë

Endrra kineze, Li Junru

Koncepti i "Ëndrrës Kineze" preku menjëherë zemrat e popullit kinez. Në epokën moderne, Ëndrra Kineze mishëron idealet dhe përpjekjet e njerëzve, shpresën se Kina do të ngrihet përsëri dhe do të bëhet e fuqishme dhe e pasur.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$5.63

Me ulje çmimi!

-20%

$7.04

Titulli: Ëndrra kineze, përse ëndërrojnë kinezët
Origjinali: In pursuit of the chinese dream
Gjinia: Histori
Autori: Li Junru
Shqipëroi: Mukades Mançe
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2016
Fq. 196
Pesha: 0.341 kg.
ISBN: 978-9928-203-64-9

Mbi librin

Koncepti i "Ëndrrës Kineze" preku menjëherë zemrat e popullit kinez. Në epokën moderne, Ëndrra Kineze mishëron idealet dhe përpjekjet e njerëzve, shpresën se Kina do të ngrihet përsëri dhe do të bëhet e fuqishme dhe e pasur.

Në librin e tij "Ëndrra kineze, përse ëndërrojnë kinezët", autori gjurmon origjinën e Ëndrrës Kineze dhe analizon përmbajtjen dhe sugjeron rrugët dhe mënyrën se si kjo ëndërr mund të shndërrohet në realitet.