• Banner

  • Ka mbaruar
Berati, guida turistike-praktike e qytetit
  • Berati, guida turistike-praktike e qytetit

Berati, guida turistike-praktike e qytetit

4,85 
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Berati, Guida e parë turistike-praktike për Beratin/ The first tourist-practical city guide to Berat

Gjuha: Shqip & Anglisht

Botues: Çelësi

f. 82

Pesha: 0.15 Kg.

ISBN: 978-99943-964-0-5

Detajet e librit
Celesi
SKU001390
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001453

Botuesi: Te tjere

Albania Through Arts, Ferid Hudhri

Seen through the eyes of artists, even a small country like Albania appears full of variety and unique. Over the course of many, many years of research, through gathering endless artistic images, the most important aspects of Albanian life and history have been perpetuated. However, only a marginal part of these works have become known or published.

Çmimi 48,06 
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001371

Botuesi: Migjeni

Apollonia, Its history and monuments, Neritan Ceka

It would be inappropriate to consider Apollonia the Pompeii of Albania, given the sheer richness of the archaeological heritage concentrated there. An important economic and cultural centre, continuously, over a thousand years, it was gradually abandoned during the Middle Ages.0

Çmimi 9,71 
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000851

Botuesi: Te tjere

Tirana In Your Pocket (Guide Qyteti - Anglisht)

"Tirana is growing up fast. After a few prepubescent years of fooling around with the wrong friends, and some petty crime in the 1990s and some half-hearted first attempts at using make-up immediately afterwards, the city is now emerging as a young lady getting ready to show the world what she's all about. 

Çmimi 4,42 
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001323

Botuesi: Te tjere

Nata e njëmijë e Një netëve, Nagib Mahfuz

Heroina arabe, Sheherazadja, që arriti të ushqente mirësi në shpirtin e sulltanit gjakpirës, vejushat dhe gratë e hijshme, xhelatët dhe shërbëtorët e sulltanit, xhindet që enden në errësirën e natës, në kërkim të shpirtrave, marrin jetë në një tjetër vepër, pas përrallave të njohura arabe "Një mijë e një net".

Çmimi 5,83 
More
Ne gjendje
Përshtypjet (0)