Bashkëkohore

Information

Botuesit

Autorët

I ri Ulje çmimi! Të gjitha t’i mësova, por harrova një fjalë, Dimitris Bourntas Shfaq të madhe

Të gjitha t’i mësova, por harrova një fjalë, Dimitris Bourntas

Produkt i ri

Befas ndjeu sikur iu shkëput një pjesë nga vetja e tij: krenaria që ndiente sa herë që mendonte se pas do të linte trashëgimi Anën, u shndërrua në agoni, ndoshta edhe në ndjenjë fajësie.

Më shumë detaje

$11.27

-20%

$14.09

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Të gjitha t’i mësova, por harrova një fjalë
Gjinia: Roman
Autori: Dimitris Bourntas
Shqipëroi: Kleo Lati
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2019
Fq. 328
Pesha: 0.418 kg.
ISBN: 978-9928-251-95-4

Fragment nga libri

Befas ndjeu sikur iu shkëput një pjesë nga vetja e tij: krenaria që ndiente sa herë që mendonte se pas do të linte trashëgimi Anën, u shndërrua në agoni, ndoshta edhe në ndjenjë fajësie.

Mendja dhe shpirti i tij kërkonin, në mënyrë torturuese, sfilitëse, një zgjidhje. Tashmë i duhej që të zhbironte qysh nga fillimi, madje imtësisht, jetën e Anës, por edhe të kërkonte përgjegjësinë e tij rreth fatit të jetës së saj.

Vetëm shpëtimi i shpirtit të tij ishte pendimi. T’i kërkonte të falur për gjithçka bëri dhe për gjithçka nuk bëri dhe që atë femër e sollën deri në këtë pikë, të zbulonte se çfarë harroi që t’ia mësonte. Dhe, nëse do të mundte t’ia mësonte atë, qoftë edhe tani. Përpara se të ishte vonë.

Reviews

Write a review

Të gjitha t’i mësova, por harrova një fjalë, Dimitris Bourntas

Të gjitha t’i mësova, por harrova një fjalë, Dimitris Bourntas

Befas ndjeu sikur iu shkëput një pjesë nga vetja e tij: krenaria që ndiente sa herë që mendonte se pas do të linte trashëgimi Anën, u shndërrua në agoni, ndoshta edhe në ndjenjë fajësie.