• Banner

  • Çmim i zbritur
Tri here ne agim, Alessandro Baricco
  • Tri here ne agim, Alessandro Baricco

Tri here ne agim, Alessandro Baricco

Do të takohen tri herë, por çdo herë do të jetë e vetmja, e para dhe e fundit.

600 Lekë
510 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Tri herë në agim
Origjinali: Tre volte all'alba
Gjinia: Roman
Autori: Alessandro Baricco
Shqipëroi: Adrian Beshaj
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2016
Fq. 96
Pesha: 0.121 kg.
ISBN: 978-99943-0-429-5

Fragment nga libri

"Do të takohen tri herë, por çdo herë do të jetë e vetmja, e para dhe e fundit."
– Ejani, ju thashë!
– Pse?
– Shikoni jashtë, ka zbardhur agimi.
– Po pastaj?
– Është koha që të ktheheni në shtëpi për të fjetur.
– Ç'hyn ora këtu, unë nuk jam fëmijë.
– Nuk është çështje orësh, është çështje drite.
– Ç'dreqin thoni?
– Është drita e duhur për t'u kthyer në shtëpi, është bërë enkas për atë.
– Drita?
– Nuk ka dritë më të mirë për t'u ndier i pastër. Shkojmë!

Detajet e librit
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Living

Luanët e Sicilisë, Stefania Auci

(0)

Burrat e kësaj familjeje janë njerëz të jashtëzakonshëm, por njëkohësisht të brishtë, ndonëse nuk e pranojnë, dhe kanë nevojë të kenë pranë gra po aq të jashtëzakonshme, siç është Xhuzepina, bashkëshortja e Paolos, e cila sakrifikon gjithçka, madje edhe dashurinë, për ta mbajtur familjen të bashkuar, apo Xhulia, vajza milaneze që hyn rrëmbyeshëm në jetën...

Çmimi 1 190 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 400 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000599

Botuesi: Skanderbeg Books

Prill ne Paris, Michael Wallner

(0)

Rreshteri i ushtrisë gjermane, Roti, vendoset në Pars në shërbim të forcave naziste. Gjatë ditës ai është i pranishëm në seancat e torturave ndaj antarëve të Rezistencës antinaziste, por në mbrëmje ai shndërrohet në zoti Antuan, që ndryshon veshje dhe sjellje dhe endet nëpër Parisin e mrekullueshëm, por të pushtuar prej bashkëkombësve të tij.

Çmimi 510 Lekë Çmimi i zakonshëm 600 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001006

Botuesi: Dituria

Kitchen, Banana Yoshimoto

(0)

I pari roman në shqip nga autorja e njohur japoneze, Yoshimoto. Bestseller, me miliona kopje të shitura, Kitchen vë pranë njëri-tjetrit tregime për nënat, transeksualitetin, kuzhinat, dashurinë, tragjedinë etj.

Çmimi 298 Lekë Çmimi i zakonshëm 350 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Bija e varrmihesit, Joyce Carol Oates

(0)

Për t'i shpëtuar përndjekjes naziste në Gjermaninë e vitit 1936, familja Shvart emigron në Shtetet e Bashkuara, në një qytezë në periferi të Nju Jorkut. Babai, një ish – mësues në shkollë të mesme, i nënshtrohet së vetmes punë që mund të gjejë: varrmihës dhe mbikëqyrës i varrezës.

Çmimi 1 190 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: OMBRA GVG

Me shume lot, Jean Sasson

(0)

Si shumë gra të tjera në vendin tim, s'kam për ta harruar të voglën Amala, po ashtu edhe dhunimin që mund t'i bëhet një femre në vendin tim. Një shprehje e vjetër egjiptiane thotë "Po t'u përmendësh të vdekurve emrin, ata do të ngjallen."

Çmimi 680 Lekë Çmimi i zakonshëm 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Skanderbeg Books

Juda, Amos Oz

(0)

Është dimri i vitit 1959, në një shtëpi të mugët dhe të vjetër të Jeruzalemit. Aty, në kthinat e saj, fati ka hedhur Shmuel Ashin, një student që e ka braktisur univeritetin dhe është braktisur nga e dashura, dhe që i duhet t’i bëjë shoqëri dhe të kujdeset për të pamundshmin dhe të moshuarin, Gershom Vald.

Çmimi 1 105 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 300 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Buzuku

Falja e denimit, Patrick Modiano

(0)

"Falja e dënimit" merr në gjirin e veprës së Patrick Modiano – s një ngjyrim tejet të veçantë, një nuancë unike. Në fillim ngaqë këtu bëhet fjalë për njërin nga tekstet e rralla të paraqitur çiltërsisht autobiografik, ose duke na e dhënë shumë çiltërsisht iluzionin.

Çmimi 595 Lekë Çmimi i zakonshëm 700 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Botart

Të pavdekshmit, Chloe Benjamin

(0)

Simoni, djaloshi flokëverdhë, ia mbath për në West Coast në kërkim të dashurisë në San Franciskon e viteve ‘80-të; ëndërrimtarja Klara bëhet një magjistare në Las Vegas dhe është e fiksuar me përzjerjen e realitetit dhe fantazisë; djali i madh Danieli përpiqet për të ruajtur sigurinë si mjek ushtarak; dhe Varya, e dhënë pas librave, ia ka kushtuar veten...

Çmimi 1 105 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 300 Lekë
More
Në gjendje
chat Përshtypjet (0)