Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Inati, Philip Roth Shfaq të madhe

Inati, Philip Roth

SKU001617

Produkt i ri

"Inati", rrëfenja për arsimimin e një të riu mes mundësive tmerruese dhe pengesave të pashpjegueshme të jetës, është një kontribut i fuqishëm në zhbirimin që Roth i bën ndikimit të historisë amerikane mbi jetën e individit të brishtë.

Më shumë detaje

Në gjendje

$7.89

-20%

$9.86

Më shumë informacione

Titulli: Inati
Origjinali: Indignation
Gjinia: Roman
Autori: Philip Roth
Shqipëroi: Sokol Bega
Shtëpia botuese: Skanderbeg Books
Viti: 2009
fq. 192
Pesha: 0.20 kg
ISBN: 978-99943-891-2-4

Mbi librin

Është viti 1951, viti i dytë i Luftës Koreane. Markus Mesner nga Njuarku, Nju Xhersi, po fillon vitin e dytë në kampusin pastoral konservativ të Kolegjit Uajnsburg të Ohajos. Përse ndodhet aty? Sepse i ati, kasapi i palodhur i lagjes, duket se është marrosur- marrosur nga frika, ankthi dhe rreziqet e moshës, rreziqet e botës, rreziqet që sheh në çdo cep për djalin e tij të dashur.

"Inati", rrëfenja për arsimimin e një të riu mes mundësive tmerruese dhe pengesave të pashpjegueshme të jetës, është një kontribut i fuqishëm në zhbirimin që Roth i bën ndikimit të historisë amerikane mbi jetën e individit të brishtë.

 

Reviews

Write a review

Inati, Philip Roth

Inati, Philip Roth

"Inati", rrëfenja për arsimimin e një të riu mes mundësive tmerruese dhe pengesave të pashpjegueshme të jetës, është një kontribut i fuqishëm në zhbirimin që Roth i bën ndikimit të historisë amerikane mbi jetën e individit të brishtë.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)