• Banner

Lista e librave të autorit ose përkthyesit Alain De Botton

Alain de Botton  ka lindur në Zyrih të Zvicrës më 1969 dhe tani jeton në Londër. Ai është shkrimtar librash me ese, të cilat janë përshkruar si “filozofia e jetës së përditshme.” Ai ka shkruar për dashurinë, udhëtimet, arkitekturën dhe letërsinë. Librat e tij janë bërë libra të shumëshitur në mbi 30 vende.

Janë 3 libra.

Je duke parë 1 - 3 nga 3 artikull(j)

Referenca: SKU000152

Botuesi: Ideart

Ngushëllimet e filozofisë, Alain De Botton

Para jush do të shfaqet Sokrati, Epikuri, Seneka, Montenji, Shopenhaueri, Niçe. Me idetë, veprën dhe jetën e tyre, së bashku me kumtet e fshehta dhe ato aspekte të filozofisë që mund t'u ngushëllojnë në jetën tuaj, ata do ju shërbejnë të parandaloni dhimbjen.

Çmimi 600 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Penguin Books

The Course of Love, Alain de Botton

From dating to marriage, from having kids to having affairs, it follows the progress of a single ordinary relationship: tender, messy, hilarious, painful, and entirely un-Romantic. It is a love story for the modern world, chronicling the daily intimacies, the blazing rows, the endless tiny gestures that make up a life shared between two people. 

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ka mbaruar