• Banner

Magji e madhe, jetesa kreative përtej frikës, Elizabeth Gilbert
  • Magji e madhe, jetesa kreative përtej frikës, Elizabeth Gilbert

Magji e madhe, jetesa kreative përtej frikës, Elizabeth Gilbert

Lexuesit e të gjitha moshave dhe sferave të jetës kanë marrë frymëzim nga Elizabeth Gilbert. Tani, kjo autore e dashur gërmon thellë në jetën e saj për të ndarë mençurinë dhe perspektivën e saj unike rreth krijimtarisë.

1 300 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi


Titulli: Magji e madhe, jetesa kreative përtej frikës
Origjinali: Big Magic: Creative Living Beyond Fear
Kategoria: Motivues
Autori: Elizabeth Gilbert
Shqipëroi: Amella Bashoviq
Botuesi: Koliqi
Viti: 2022
f: 233
Pesha: 0.27 kg
ISBN: 978-9951-814-34-8
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin
Lexuesit e të gjitha moshave dhe sferave të jetës kanë marrë frymëzim nga Elizabeth Gilbert. Tani, kjo autore e dashur gërmon thellë në jetën e saj për të ndarë mençurinë dhe perspektivën e saj unike rreth krijimtarisë. Me ndjeshmëri të thellë dhe bujari rrezatuese, ajo mediton natyrën misterioze të frymëzimit, duke na kërkuar të përqafojmë kuriozitetin tonë, të trajtojmë atë që duam më shumë dhe të përballemi me atë që kemi më shumë frikë. Pavarësisht nëse kërkojmë të krijojmë art, të adresojmë sfidat në punën tonë, t’i japim vetes leje për të nisur një ëndërr të shtyrë prej kohësh, ose thjesht për të mbushur jetën tonë të përdishme me më shumë vëmendje dhe pasion, Big Magic hap një botë mrekullie dhe gëzimi.
Elizabeth Gilbert është autorja numër 1 më e shitur e New York Times e Big Magic, Eat Pray Love dhe The Signature of All Things, si dhe disa librave të tjerë më të shitur ndërkombëtarisht.

Detajet e librit
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Living

5 gjuhët e dashurisë, Gary Chapman

Ide të thjeshta për një dashuri të përjetshme... Shumë stres dhe pak dashuri! Kjo është përditshmëria jonë, rutina jonë ndaj ndaloni pak dhe reflektoni.... Sa pak thoni "TË DUA", sa rrallë e dëgjoni "TË DUA"!

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Damo

Psikologjia e shitjes , Brian Tracy

 Të kuptoni psikologjinë që ekziston përtej procesit të shitjes është dicka thelbësore nese dëshironi që ëndrrat e juaja të realizohen me sukses. Ky libër ju jep celësin për ta kuptuar këtë.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: OMBRA GVG

Vajzat e mira nuk marrin zyrën në qoshe, Lois P. Frankel

Gjatë praktikës dhe eksperiencës sime kam vënë re se pjesa më e madhe e gabimeve konsiston në faktin se gratë nuk i vlerësojnë sa duhet potencialet e tyre profesionale. Ju sugjeroj të përqendroheni tek vetëvlerësimi, të cilin do ta gjeni që në kapitullin e parë. Do t'ju ndihmojë të rrisni vlerësimin për veten dhe të zbuloni se ku mund të angazhoheni më...

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Albas

Manifesti i heroit të përditshmërisë, Robin Sharma

Për më shumë se njëzet e pesë vjet, udhëheqësi i legjendave dhe i elitës, virtuozi Robin Sharma, u ka dhënë mësime titanëve të biznesit, superyjeve të sportit dhe mbretërve të botës së spektaklit, bazuar në një sistem revolucionar që i ka ndihmuar këta njerëz të shquar, që ambiciet e tyre më të mëdha t'i përkthejnë në rezultate të përditshme.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Menaxhimi i kohës, Brian Tracy

Më shumë se çdo gjë tjetër, aftësia juaj për të menaxhuar kohën dotë përcaktojë edhe sukseset që do të arrini. Kjo shpjegohet fare thjeshtë: sa më dobishëm ta përdorni kohën tuaj, aq më shumë gjëra do të kryeni.

Çmimi 600 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2232

Botuesi: Elta BS

Koha dhe paraja.com, Jack Matthews

Kur rasti troket në derë, shumica e njerëzve e injorojnë. Ata vazhdojnë të punojnë atë që kanë punuar gjithnjë, duke shpresuar se një ditë jeta do të jetë më e mirë. Për fat të keq, gjërat zakonisht mbesin të njëjta, ose madje keqësohen! Ka njerëz që do ta rrëmbejnë rastin. 

Çmimi 500 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Pegi

Bon Ton, Olesia Leço

Në një shoqëri ku marrëdhëniet, të cilitdo lloj qofshin ato, normat i kanë si rregullator të tyre, etiketa si një kod sjelljeje, mund të konsiderohet si vlerë e veçantë dhe e domosdoshme. Një vlerë, e cila vjen si një përsosje e këtyre normave në formën më të hollë dhe elegante.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)