• Banner

  • Ka mbaruar

Shendeti dhe suksesi nepermjet meditimit, Radovan Starc, Hetem Ramadani

Vepra jashtëzakonisht tërheqëse dhe burimore me titull "Shëndeti dhe suksesi nëpërmjet meditimit" paraqet një risi radikale dhe qasje krejtësisht të re, kur flitet për kërkimin e harmonisë ndërmjet trupit, shpirtit dhe jetës shpirtërore të njeriut.

500 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Shëndeti dhe suksesi nëpërmjet meditimit (kopertinë e trashë)
Origjinali: Zdravje in poslovna uspešnost skozi meditacijo
Gjinia: Udhërrëfyes praktik
Autori: Radovan Starc, Hetem Ramadani
Shqipëroi: Nikollë Berishaj
Shtëpia botuese: Toena
Viti: 2012
Fq. 234
Pesha: 0.361 kg
ISBN: 978-99943-1-860-5

Komente mbi librin

"Vepra jashtëzakonisht tërheqëse dhe burimore me titull "Shëndeti dhe suksesi nëpërmjet meditimit" paraqet një risi radikale dhe qasje krejtësisht të re, kur flitet për kërkimin e harmonisë ndërmjet trupit, shpirtit dhe jetës shpirtërore të njeriut."

Prof. Dr. Anton Jamnik, anëtar i Akademisë Europiane të Shkencave dhe Arteve

"Autorët ia kanë arritur që ta bashkojnë me sukses dijen dhe përvojat e tyre. Libri është shkruar thjeshtë, lexueshëm dhe nga praktika në praktikën. Ua rekomandoj të gjithëve që punojnë me tru, e që do të dëshirojnë t'i përmirësojnë aftësitë e tyre mendore dhe shëndetin."

Rado Starc, menaxher, SHBA

"Është mirë që e kemi fituar këtë libër të ri, librin e prof. Radovan Starcit me titull "Shëndeti dhe suksesi nëpërmjet meditimit". Në këtë libër bëhet fjalë për shëndetin, suksesin afarist dhe meditimin transhendental, meditimin transhendental me veprim antistres, me ndikim në përmirësimin e gjendjes shpirtërore dhe në aftësitë e rritura kognitive..."

Prof. Dr. Boshtjan Zheksh

"Shëndeti dhe suksesi nëpërmjet meditimit", përshkrim interesant dhe i gjerë i dukurive të stresit dhe i shpjegimeve! Intervistë inteligjente dhe kualitative!"

Prof. Dr. Vinko V. Dolenc, dr. i mjekësisë, neurokirurg

"Autorët sjellin në hapësirën e literaturës mjekësore sllovene një vepër të veçantë, që më preokupoi me entuziazëm!"

Prof. Dr. Metka Zorc, dr. e mjekësisë

Mbi autorët

Prof. Dr. Radovan Starc është mjek, specialist i mjekësisë së brendshme dhe kardiolog. Është i punësuar në Klinikën e Kardiologjisë së Qendrës Klinike Universitare në Lubjanë. Për profesionin e mjekut, që e kryen me vetëmohim dhe me dashuri për rreth 35 vjet, gjërat më të rëndësishme i duken kontakti i drejtpërdrejtë më të sëmurin dhe shqyrtimi i tërësishëm i tij. Në vitet 2007 dhe 2008, ai ka botuar tri libra të suksesshëm mbi stresin dhe sëmundjet e lidhura me të.

Hetem Ramadani, i diplomuar në inxhinieri kimike, është kryetar i një shoqërie jashtëzakonisht të suksesshme ndërkombëtare. Prej gati 20 vjetësh për çdo ditë, ai praktikon teknikën e meditimit transhendental (MT). MT ka efekte të shumta të kënaqshme me ndjenjën, shëndetin, kreativitetin, risinë, por edhe në suksesin afarist. Ramadani është i mendimit se "të punosh më pak, të jesh i qetë dhe kreativ" është formulë që funksionon.

Detajet e librit
2791
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000591

Botuesi: Baça

Si të sillemi me njerëzit, Dale Carnegie

Si të sillemi me njerëzit (How to Win Friends and Influence People) është një ndër librat e parë më të shitur për përmirësimin-e-vetes që është publikuar ndonjëherë. Shkruar nga Dale Carnegie dhe publikuar që në vitin 1936, arriti të shes mbi 15 milion kopje në të gjithë botën. U listua si një ndër librat më të shitur të New York Times për 10 vjet.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001818

Botuesi: Pegi

Sekretet e suksesit, Malcolm Gladwell

Cili prind nuk do të dëshironte të dinte se cili është sekreti, e fshehta, që do ta bënte djalin apo vajzën e tij të suksesshme?...Ky libër është vërtet një "shpellë", në fund të së cilës mund të zbulosh një thesar të madh, një sekret të çmuar, që mund të ketë vlera të jashtëzakonshme për ty...

Çmimi 700 Lekë
More
Ne gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Më mençur, më shpejt, më mirë, Charles Duhigg

Në "Më mençur, më shpejt, më mirë", ai vë në zbatim të njëjtën kërshëri të paepur, raportimet shteruese, si dhe stilin e pasur të narracionit për të shpjeguar se si mund të bëhemi më të mirë në bërjen e atyre gjërave që bëjmë. Rezultati është një eksplorim krejt novator i shkencës së frytshmërisë.

Çmimi 1 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Muza

Fuqia e zemrës, Baptist de Pape

Që nga fillimi i historisë, mjeshtërit e mëdhenj të traditave shpirtërore botërore e kanë përshkruar zemrën si një burim mirëkuptimi dhe fuqie të vërtetë. Tani, në librin     Fuqia e zemrës, me ndihmën e liderëve shpirtërorë më të rëndësishëm të aktualitetit, do të zbulosh si të lidhesh me potencialin tënd maksimal.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pema

Flow, Mihai Csikszentmihalyi

Në një gjendje të përvojës optimale, një person është në kufirin e aftësive të tij. Ai është në gjendje të gjejë zgjidhje për çdo sfidë që lind dhe, falë kësaj, përjeton një ndjenjë harmonie dhe kënaqësie.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Living

Karma, Sadhguru

Një këndvështrim i ri i konceptit të shumëpërdorur dhe shpesh të keqkuptuar të karmës, i cili na drejton në rrugën e duhur për të gjetur lumturinë dhe ekuilibrin.

Çmimi 1 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pema

Forca e faktit, Hans Rosling

E vërteta është se gjendja e botës, pavarësisht mangësive të shumta, është shumë më e mirë nga sa mund të mendojmë ne. E keqja është se duke u shqetësuar vazhdimisht për çdo vogëlsi, nuk u kushtojmë vëmendje fakteve mbi botën dhe anashkalojmë ato dukuri që me të vërtetë përbëjnë rrezik.

Çmimi 1 600 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pema

Jeta e mirë dhe si ta jetosh, Robert Waldinger, Marc Schulz

I mbështetur te zbulimet e Studimit tetëdhjetëvjeçar të Harvardit për Zhvillimin e të Rriturve, ky libër historik nxjerr në pah të vërtetën e thjeshtë, e megjithatë befasuese: sa më të forta të jenë marrëdhëniet tona, aq më të shumta janë  gjasat që ne të kemi jetë të lumtura, të kënaqshme dhe në përgjithësi më të shëndetshme.

Çmimi 1 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Motivimi, Brian Tracy

Menaxherët që krijojnë mjedise shpërblyese dhe me energji të lartë, pakësojnë fitimin, ndërkohë që rritin në mënyrë të jashtëzakonshme prodhueshmërinë dhe cilësinë.

Çmimi 600 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2232

Botuesi: Elta BS

Koha dhe paraja.com, Jack Matthews

Kur rasti troket në derë, shumica e njerëzve e injorojnë. Ata vazhdojnë të punojnë atë që kanë punuar gjithnjë, duke shpresuar se një ditë jeta do të jetë më e mirë. Për fat të keq, gjërat zakonisht mbesin të njëjta, ose madje keqësohen! Ka njerëz që do ta rrëmbejnë rastin. 

Çmimi 500 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2223

Botuesi: Elta BS

Hajeni këtë bretkosë, Brian Tracy

Brian Tracy është orator profesionist, trajnues dhe konsulent, si dhe është kryetari i firmës "Brian Tracy International", një kompani trajnimi dhe konsulence me bazë në Solana Beach, Kaliforni. Sot, programet dhe seminaret e tij janë përkthyer në 35 gjuhë të botës dhe përdoren në 52 vende.

Çmimi 600 Lekë
More
Ka mbaruar
Përshtypjet (0)