Kategoritë

Botuesit

Autorët

Dashurite e nje jete, Sveva Casati Modignani Shihe të plotë

Dashurite e nje jete, Sveva Casati Modignani

Një mëngjes vere, në kishën milaneze të San Markos, dikush sulmon e godet rëndë në kokë një grua të re e të bukur, ndërsa ajo lutej. Pas shtrimit në spital dhe operacionit, në zgjim, gruaja nuk kujton asgjë nga e kaluara e saj.

Info shtesë

SKU000084

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$9.58

Me ulje çmimi!

-20%

$11.97

libërNga (sasia)Ulja
Dashurite e nje jete, Sveva Casati Modignani3 --$1.20

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Ana me sy te gjelber, Sveva Casati Modignani

  Ana me sy te...


  Milano. Mëngjes i ftohtë janari. Në funeralin e...

 • Te jetosh, te dashurosh, te kuptohesh, Leo Buscaglia

  Te jetosh,...


  Dashuria mësohet si çdo gjë tjetër në jetë. Ajo...

 • Bija e heshtjes, Kim Edwards

  Bija e...


  Kim Edwards ka shkruar një roman kaq intrigues,...

Titulli: Dashuritë e një jete
Gjinia: Roman
Autori: Sveva Casati Modignani
Shqipëroi: Dorina Doganaj
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2007
Fq. 360
Pesha: 0.391 kg.
ISBN: 978-99943-33-90-8

Mbi librin

Një mëngjes vere, në kishën milaneze të San Markos, dikush sulmon e godet rëndë në kokë një grua të re e të bukur, ndërsa ajo lutej. Pas shtrimit në spital dhe operacionit, në zgjim, gruaja nuk kujton asgjë nga e kaluara e saj. Dhe kështu detyrohet të fillojë një proces të vështirë për të rifituar identitetin e saj. Pak nga pak, nga errësira e harresës, nisin e lulëzojnë copëza kujtimesh e mes vështirësive, ajo nis të rikompozojë historinë e jetës së saj dhe të familjes së vet...