• Banner

  • I ri
Ruajtësja e historive me fund të lumtur, Barbara Davis
  • Ruajtësja e historive me fund të lumtur, Barbara Davis

Ruajtësja e historive me fund të lumtur, Barbara Davis

Një roman mahnitës për fatin, mundësitë e dyta, shpresën, humbjen e gjetjen, nga shkrimtarja e "E fundit vajzave të hënës", bestseller i Amazon Charts.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Ruajtësja e historive me fund të lumtur
Origjinali: The keeper of happy endings
Kategoria: Novel
Autori: Barbara Davis
Shqipëroi: Çlirim Mukli
Botues: Bota Shqiptare
Viti: 2022
Fq: 480
Pesha: 0.62 kg
ISBN: 978-9928-00-528-1
This book is in Albanian


Mbi librin
Një roman mahnitës për fatin, mundësitë e dyta, shpresën, humbjen e gjetjen, nga shkrimt7arja e "E fundit vajzave të hënës", bestseller i Amazon Charts.

Solina Ruzel është mjaft e zonja në biznesin e fustaneve të nuseve. Për breza të tërë, famiolja e saj ka drejtuar një sallon ekskluziv nusesh në Paris, ku magjia qëndiset me gjilpërë e me pe. Thuhet se nuset që veshin një fustan Ruzel e kanë të sigurt jetën e gëzuar. Por humbjet katastrofike gjatë Luftës së Dytë Botërore e kanë lënë të shkatërruar botën dhe zemrën e Solinës dhe besimi i saj te dashuria lëkundet. Ajo mbledh kujtimet dhe i flak ato bashkë me ëndrrat e saj të prishura, e vendosur që të harrojë.
Dekada më pas, ndërsa ajo është duke u pajtuar me humbjen e saj tragjike, duke synuar të hapë një galeri, sipërmarrësja Rori Grent merr me qira pronën e vjetër të Solinës dhe zbulon atje një kuti me letra e me një fustan të vjetër nuseje që nuk është veshur asnjëherë. Kur Rori i kthen ato sende, mes tyre lind një miqësi e pazakontë dhe fillojnë të dalin në sipërfaqe paralele të frikshme mes jetës së Rorit e asaj të Solinës. është e qartë se fati ka caktuar që ato të takohen - dhe që Rori ka të ngjarë të ketë çelësin për të ndrequr një padretësi të bërë dyzet vjet më parë, të hapë derën e shërimit të të dyjave dhe ndoshta edhe të një magjie të vogël.

Detajet e librit
Bota Shqiptare
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU000080

Botuesi: Botimet Dudaj

Ana me sy të gjelbër, Sveva Casati Modignani

Milano. Mëngjes i ftohtë janari. Në funeralin e Çezare Boldranit, një njeri i pasur dhe i pushtetshëm, vështrimet e të pranishmëve janë drejtuar mbi Anën, vajzën dhe trashëgimtaren e vetme të tij. Që nga ai çast, si drejtuese e një perandorie të madhe ekonomike, gruaja do të jetë e detyruar të përballet me të kaluarën e saj.

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Fan Noli

Dhurata te cmuara, Danielle Steel

Një akt dashurie do të ndryshojë fatin e një familjeje. Veronika Parker, një nënë e devotshme, u është kushtuar tri vajzave të saj, si para edhe pas divorcit. Bota e saj përmbyset kur ish bashkëshorti vdes papritmas duke i lënë asaj dhe të bijave një trashëgimi të mahnitshme: një pikturë me origjinë misterioze, një kështjellë në jug të Francës, si dhe një...

Çmimi 1 300 Lekë
More
Në gjendje

Ditari i L-së, Christophe Tison

Adoleshentja më e famshme e letërsisë rrëfen rrugëtimin e saj nëpër Amerikën e viteve pesëdhjetë, dredhitë e veta për të shpëtuar nga njerku, dëshirat e brendshme për shpagim, dashuritë e fshehta, ëndrrat vajzërore. 

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Fan Noli

Pegasus, Danielle Steel

Ai tha të vërtetën se ata ishin një grup i fortë, por ashtu ishte shumica në cirk. Ata kishin rregullat e tyre dhe respektonin hierarkinë e vendosur sipas punës që bënin. Në jetën e cirkut ata ishin aristokracia, ashti siç ishte ai në jetën e tij të vërtetë.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dituria

Shtegu i parfumeve, Cristina Caboni

Elena nuk beson më tek askush. Ka humbur sigurinë dhe nuk beson më te dashuria. Vetëm kur krijon parfumet e saj, arrin të largojë të gjitha pasiguritë. Vetëm kur pushtohet nga esencat e luleve, të drurëve dhe erëzinave, di si t'i mposhtë frikërat e veta.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: K1R1

Botuesi: Bota Shqiptare

Elita, Kiera Cass

Përzgjedhja nisi me 35 vajza. Tani, me grupin e tkurrur deri te Elita, gara për të fi tuar dashurinë e princit Makson është më e ashpër se kurrë. Sa më tepër i afrohet kurorës Amerika, aq më tepër përpiqet të kuptojë ku e çon zemra e vërtetë.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Toena

Ajo dhe ai, Marc Levy

Ajo fshihet në Monmartrë. Ai jeton në Mare. Ajo është shumë e suksesshme. Ai jo tamam. Ajo, madje, është një yll kinemaje. Por ai nuk e di. Ajo ndihet vetëm. Edhe ai. Ai e bën për të qeshur. Ajo bën shumë gafa.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Shumë dashuri për asgjë, Anna Premoli

I pëlqen të përqendrohet në sfidat e punës dhe në “listën” e saj të famshme, atë që e hartoi një mbrëmje, kur ishte nën ndikimin e fortë të alkolit. Edhe pse ideja i lindi rastësisht, Viola e la veten shpejt të emocionohej nga ideja e kryerjes së të gjitha pikave të “listës së përmbushjeve”: kështu, vendosi të fillojë aventura që nuk mendonte se mund t’i...

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2455

Botuesi: Bota Shqiptare

Ngadhënjimi i dashurisë, Nicholas Sparks

Njëzetenëntëvjeçarja Eli Nelson tashmë është gati të martohet me një avokat të pasur, por nuk mund të ndalë së menuari për djalin që vite më parë vodhi zemrën e saj. Kështu fillon historia e një dashurie të madhe që mund të kthejë një tragjedi në triumf, dhe mund edhe të ketë madje fuqinë për të krijuar një mrekulli... 

Çmimi 800 Lekë
More
In Stock

Botuesi: Morava

S'ka shpresë, Collen Hoover

Sky, një nxënëse në vitin e fundit të shkollës së mesme, njihet me Dean Holder-in, një djalë me një reputacion të keq që rivalizon të sajin. Që nga takimi i tyre i parë, ai e tmerron dhe e pushton. Ka diçka tek ai që ndez kujtimet e së kaluarës së saj thellësisht të trazuar, të një periudhe kohore që ajo është përpjekur shumë për t'a varrosur.

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Dhënësi, Lois Lowry

Jeta në komunitetin ku jeton Xhonasi është e qetë dhe e patrazuar. Nëna-lindëse të paracaktuara prodhojnë fëmijë të rinj, të cilët caktohen në njësi familjare të përshtatshme për ta: një mashkull, një femër, për secilën.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)