Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

Dashnorja e dashnorit tim, Maggie O'Farrell
  • Dashnorja e dashnorit tim, Maggie O'Farrell

Dashnorja e dashnorit tim, Maggie O'Farrell

K1R1
Vlerësimi 

Me t'u takuar me Markusin në një përurim galerie në Londër, Lili tërhiqet menjëherë prej tij. Në më pak se një javë, ajo bie menjëherë në dashuri me arkitektin me forcë të madhe tërheqëse, por dredharak, pastaj vendoset në papafingon e tij në East London. Lili është e papërgatitur për atë që e pret.

Zbritja në sasi

Sasia Zbritje Ju kurseni
3 740,50 Lekë Deri në 2 221,49 Lekë
750,00 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Dashnorja e dashnorit tim
Origjinali: My lover's lover
Gjinia: Roman
Autori: Maggie O'Farrell
Shqipëroi: Nasi Lera
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2005
Fq. 272
Pesha: 0.254 kg.
ISBN: 978-99943-33-21-6

Mbi librin

Me t'u takuar me Markusin në një përurim galerie në Londër, Lili tërhiqet menjëherë prej tij. Në më pak se një javë, ajo bie menjëherë në dashuri me arkitektin me forcë të madhe tërheqëse, por dredharak, pastaj vendoset në papafingon e tij në East London.

Lili është e papërgatitur për atë që e pret. Aty ajo ndien praninë më se të qartë të një gruaje tjetër, që dukej se kishte ikur me ngut, duke lënë pas vetëm një fustan festiv në dollap, një gjurmë të çuditshme në mur dhe një aromë mbytëse jasemini.

Kureshtja e Lilit kthehet në fiksim, saqë shpirti i asaj gruaje të çuditshme e ndjek gjithnjë e më shumë. Kush ishte ajo? Cilat ishin arsyet që e kishin bërë të zhdukej papritur? Por Markusi nuk pranon të flasë për ish të dashurën. Ajdeni, banori tjetër i asaj hyrjeje, duket se e kupton shqetësimin e Lilit, por as ai nuk do t'i thotë ndonjë gjë.

Komente mbi librin

"Magjepsës... romani i O'Farrell – it, shkruar me pasion dhe qartësi, përshkruan bukur se si një lidhje e vjetër mund të përndjekë një dashuri të re."

Elle, Read of the Mouth

"O'Farrell ka krijuar një rrëfim të jashtëzakonshëm dhe plot ankth, duke nxjerrë në pah vuajtjet që mund t'i shkaktojnë të dashurit njëri – tjetrit. O'Farrell e kupton natyrën njerëzore deri në thellësitë më të frikshme dhe gjurmon mjeshtërisht një gjysmë të vërtetë për të të zënë në kurth e për të të magjepsur."

Time Out (London)

"Një histori tërheqëse dhe pasionante dashurie të dyfishtë, që e çon trillimin romantik bashkëkohor në një truall të egër... O'Farrell e rrëmben lexuesin duke shkruar me kaq thjeshtësi dhe ndershmëri, saqë pasioni mbetet i paerrësuar nga fjalët e panevojshme."

Literary Review

Mbi autoren

Maggie O'Farrell ka lindur në Irlandën e Veriut në vitin 1972 dhe është rritur në Uells dhe Skoci. Tani jeton në Londër. Pas studimeve letrare në Kembrixh, ajo iu përkushtua gazetarisë. Pas sukesit të romanit të saj të parë "Pas ti kishe ikur", e la karrierën si zëvendëskryeredaktore e faqeve letrare të "Independent on Sunday" për t'iu përkushtuar letërsisë.

Detajet e librit
K1R1
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Dashnorja e dashnorit tim, Maggie O'Farrell

Dashnorja e dashnorit tim, Maggie O'Farrell

Me t'u takuar me Markusin në një përurim galerie në Londër, Lili tërhiqet menjëherë prej tij. Në më pak se një javë, ajo bie menjëherë në dashuri me arkitektin me forcë të madhe tërheqëse, por dredharak, pastaj vendoset në papafingon e tij në East London. Lili është e papërgatitur për atë që e pret.

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: K1R2P29

Botuesi: Dituria

E fiksuar pas dyqaneve, Sophie Kinsella

Përshtypje(t): 0

Beki është një gazetare që jep këshilla për kursime dhe investime të sigurta në një gazetë të njohur londineze. Është e këndshme, plot fantazi dhe e vendosur. Por ka një pasion të shfrenuar: dyqanet!

Çmimi 800,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2385

Botuesi: Dituria

E fiksuara pas dyqaneve ve kurore, Sophie Kinsella

Përshtypje(t): 0

Për Beki Blumvudin duket se më në fund gjërat po ecin siç duhet: pas shumë peripecish ekonomiko – sentimentale gjen punën që kishte ëndërruar, konsulente shitjesh, dhe jeton e lumtur pa shqetësime në një apartament të mrekullueshëm në Manhatan së bashku me të dashurin, Lukun, i cili i ka propozuar për martesë.

Çmimi 1 000,00 Lekë
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: K1R2P21

Brand: Fan Noli

Dukesha, Danielle Steel

Review(s): 0

Gjatë atyre gjashtëmbëdhjetë muajve ajo kishte parë me sytë e saj se sa kollaj njerëzit tradhtonin njëri-tjetrin dhe sa e vështirë ishte të mbijetoje në këtë botë. Prej tri vjetësh nga vdekja e të atit ajo kishte marrë shumë mësime. 

Price ALL1,275.00 Regular price ALL1,500.00
More
In stock

Reference: SKU000101

Brand: Botimet Dudaj

Loje dashurie, Danielle Steel

Review(s): 0

TitulliLojë dashurieRomanAutoriDanielle SteelPërktheuAlma KushovaShtëpia botueseDudaj, 2003F. 440pesha: 0.43 Kg. Citim nga libri Gjithë ato kujtime që kishin patur ishin të huaja tani, si rrobat e vjetra q&e

Price ALL652.00 Regular price ALL767.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU002007

Brand: Te tjere

Snobet, Julian Fellowes

Review(s): 0

Title: SnobëtOriginal: SnobsCategory: NovelAuthor: Julian FellowesAlbanian translator: Anxhela ÇikopanoPublisher: Botimet MaxPgs. 412Weight: 0.455 kgISBN: 978-99956-23-15-9

Price ALL680.00 Regular price ALL800.00
More
There are not enough products in stock

Ditari i L-së, Christophe Tison

Review(s): 0

Adoleshentja më e famshme e letërsisë rrëfen rrugëtimin e saj nëpër Amerikën e viteve pesëdhjetë, dredhitë e veta për të shpëtuar nga njerku, dëshirat e brendshme për shpagim, dashuritë e fshehta, ëndrrat vajzërore. 

Price ALL680.00 Regular price ALL800.00
More
In stock