• Banner

Të mjaftueshmëve me gjëra të vogla, Meti Disha
  • Të mjaftueshmëve me gjëra të vogla, Meti Disha

Të mjaftueshmëve me gjëra të vogla, Meti Disha

600 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Të mjaftueshmëve me gjëra të vogla
Origjinali: Të mjaftueshmëve me gjëra të vogla
Gjinia: Poezi
Autori: Meti Disha
Shtëpia botuese: Albas
Viti: 2021
Fq. 84
Pesha: 0.11 kg
ISBN: 978-9928-356-51-2
Ky libër është në gjuhën shqipe

Detajet e librit
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Dritëro

Prit edhe pak, Dritëro Agolli

Aspak s'e kisha menduar se do të botoja tani edhe një libër tjetër me vjersha në një kohë, kur i kam kaluar të 80 – të vitet dhe kur, siç i thotë Nilo Milto Sotir Gurrës "ata andej nga varrezat po na e bëjnë me sy".

Çmimi 950 Lekë
More
Në gjendje

Pasojat e dashurisë, Albana Shala

E shkruar me kulturë, imagjinatë, ritem dhe rrjedhshmëri poezia e Albana Shalës vjen natyrshëm si një rrëfim intim, personal, e që në të njëjtën kohë është po aq universal, sepse i përket secilit prej nesh.

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001757

Botuesi: Te tjere

Nektar i shpirtit shqiptar, Ahmet Mehmeti

"Nektar i Shpirtit Shqiptar" - Antologji poetike për Çamërinë, ku janë përzgjedhur 136 poete nga të gjitha trevat etnike shqiptare, brenda e jashtë kufijve të sotëm si dhe nga diaspora e vjetër dhe e re, me një shtrirje kohore 500-vjeçare.

Çmimi 600 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2423

Botuesi: Botart

Alter Ego, Lediona Braho

Lediona Braho është lindur më 5 gusht 1991 në Konispol. Shkollën 8 – vjeçare dhe të mesme i kreu në vendlindje. Ka filluar të shkruajë që në moshën 10 vjeçare, fillimisht lirika të shkurtra për natyrën. Më vonë bëri përpjekjet për të shkruar një roman, i cili mbeti në letër, por që çeli krijime të shkurtra, kryesisht poezi.

Çmimi 500 Lekë
More
In Stock
Përshtypjet (0)