Kategoritë

Botuesit

Autorët

Oliver Tuist (pershtatje per femije), Charles Dickens Shihe të plotë

Oliver Tuist (pershtatje per femije), Charles Dickens

Londra e 1830-ës nuk ishte aspak një vend i përshtatshëm jetese për një djalosh të uritur dhjetëvjeçar, jetim, pa familje dhe pa miq, pa shtëpi, vetëm me një qindarkë në xhep, aq sa për të blerë një copë bukë për të mbajtur frymën.

Info shtesë

SKU000334

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$3.24

Me ulje çmimi!

-20%

$4.05

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Fati i njeriut (pershtatje per femije), Mihail Shollohov

  Fati i...


  Novela "Fati i njeriut" të jep mundësinë të...

 • Viti i mbrapshte, Ismail Kadare

  Viti i...


  Ngjarjet e romanit "Viti i mbrapshtë" ndodhin...

 • Pinoku (pershtatje per femije), Karlo Kolodi

  Pinoku...


  Mjeshtër Qershia i dhuron mikut të tij Xhepetit...

Titulli: Oliver Tuist (përshtatje për fëmijë)
Gjinia: Roman
Autori: Charles Dickens
Shqipëroi: Albana Kozeli
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2003
Fq. 152
Pesha: 0.131 kg

Mbi librin

Londra e 1830-ës nuk ishte aspak një vend i përshtatshëm jetese për një djalosh të uritur dhjetëvjeçar, jetim, pa familje dhe pa miq, pa shtëpi, vetëm me një qindarkë në xhep, aq sa për të blerë një copë bukë për të mbajtur frymën.

Por Oliver Tuisti gjeti ca shokë, Faginin, Mashtruesin Dinak dhe Çarli Bejtsin. Ata i dhanë strehë dhe ushqim, luajtën me të, por kjo zgjati deri ditën kur Oliveri zbuloi se ç'lloj shokësh ishin dhe me çfarë lloj "lojërash" luanin ata...