Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.
0 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Moçme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.
700 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.
1 050 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."
1 000 Lekë
More
Në gjendje
Të gjithë artikujt më të shitur
365 rrëfenja para gjumit, libri i dytë
  • 365 rrëfenja para gjumit, libri i dytë

365 rrëfenja para gjumit, libri i dytë

2777
Aeditions

Me këto 365 rrëfenja para gjumit do të njihni të gjitha kafshët të cilat do të bëhen miqtë tuaj më të ngushtë: njihuni me aventurat e tyre plot emocion dhe përgatituni për të ndërmarrë një udhëtim në botën e ëndrrave.

1 800 Lekë
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: 365 rrëfenja para gjumit, libri i dytë (kopertinë e trashë)
Origjinali: 365 rrëfenja para gjumit, libri i dytë
Gjinia: Rrëfenja për fëmijë
Shqipëroi: Virgjil Muçi
Shtëpia botuese: Aeditions
Viti: 2012
Fq. 198
Pesha: 1.144 kg.
ISBN: 978-99956-41-49-8

Mbi librin

Mbërriti ora për të ëndërruar! Me këto 365 rrëfenja para gjumit do të njihni të gjitha kafshët të cilat do të bëhen miqtë tuaj më të ngushtë: njihuni me aventurat e tyre plot emocion dhe përgatituni për të ndërmarrë një udhëtim në botën e ëndrrave. Në çdo faqe që do të shfletoni, në çdo stinë që do të shkoni, miqtë tuaj të dashur do t'i takoni. Lexim dhe ëndrra të këndshme!

Fragmente nga libri

Janar – Gëzuar Vitin e Ri

Çfarë po ndodh në pyll sot në mëngjes? Asnjë zhurmë hapash, kurrfarë rrahje flatrash dhe aq më pak as edhe një cicërimë zogu. Gjithkund qetësi! Ndërkohë që dielli ka kohë që ka dalë. S'do mend, jo ndonjë diell i madh e i verdhë, por një i vockël e i mbuluar me re që ngjajnë si dantella...

-Eh, e di unë, - thotë ketri Raul, teksa kërcen nga një degë në tjetrën. – Sot është 1 janari! Bota mbarë ia ka marrë me gjumë... Për çdo vit ndodh e njëjta gjë. Bota mbarë ia ka marrë me gjumë... E megjithatë, mua ma ka ënda kur gjithçka lëviz, shushurin e fërfëllin në pyll... Veç kësaj kam edhe një surprizë...

Janar – Gëzimi i Raulit

Rauli zbret nga pisha dhe e mban vrapin drejt e te strofulla e vogël e lepujve që i ka miq për kokë. Dhe, pa trokitur në derë, zë e çirret me sa ka në kokë:
-Ehej! Miqtë e mi, jam unë, Rauli!Sa hap e mbyll sytë, Leoja, më i madhi i lepujve, nxjerr turiçkat.
-Ç'të ka hipur në kokë që ulëret kështu qysh në pikë të mëngjesit? – i shkrehet me tërsëllimë Leoja. – Do të zgjosh tim atë dhe dhjetë vëllezërit e mi. Kemi kërcyer gjatë gjithë natës.
-Kam një surprizë të mrekullueshme, - ia kthen Rauli, teksa nuk e mban vendi. – Eja ta shohësh me sytë e tu.

Detajet e librit
2777

Referencat specifike

isbn
9789995641498
ean13
9789995641498
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Bota Shqiptare

Përralla për fëmijë 3 vjeç

Ky libër me përralla ka diccka për çdo fëmijë. Kafshë zbavitëse, kafshë ccapkëne, kafshë të gëzuara, kafshë të trishtuara dhe madje edhe kafshtë të menduara gjenden mes këtyre faqeve, gati të ndezin imagjinatën e fëmijës.
400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Vellezerit Tafa

1 minutë përralla

Në këtë vëllim janë renditur një sërë përrallash të treguara në mënyrë sa më të kuptueshme për fëmijët e vegjël. Përrallat e renditur në këtë libër janë: Dhelpra dhe korbi, Lepuri dhe breshka, Milingona dhe pëllumbi, Bambi, Sirena e Vogël, Ujku dhe qengji etj.
1 000 Lekë
More
Në gjendje

Libri i bebes - vajzë

Ruaj kujtimet e fëmijërisë të fëmijës tuaj të gjalla si në ditën e parë.
1 300 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Aeditions

Libërthi im i fermës

Në këtë libër fantastic fëmijët mund të prekin jelen e kalit, të ndiejnë rrotën e dhëmbëzuar të traktorit dhe të dëfrejnë në oborrin e fermës.  
600 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Me pak fjalë, Profesionet, Violeta Monreal, Meritxell Marti

Me pak fjalë... është një koleksion librash për fëmijët duke filluar nga mosha 3-vjeçare, që nxit kureshtjen përmes njohurive të thjeshta dhe i argëton, pa u shmangur nga qëllimi kryesor: zhvillimi i një sërë aftësish të rëndësishme.
585 Lekë
More
Në gjendje
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU001606

Botuesi: Aeditions

12 perralla klasike (me figura ilustruese)

Në këtë vëllim janë mbledhur rrëfenjat më të bukuara në botë. Rrëfenjat janë shoqëruar me ilustrime mahnitëse, të cilat e bëjnë leximin më të këndshëm. 
1 500 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001842

Botuesi: Aeditions

365 rrëfenja para gjumit

Çdo mbrëmje, në këtë libër të veçantë plot me figura të mrekullueshme, do të gjeni të gjitha kafshët që i doni aq shumë!Në çdo faqe që do të shfletoni, në çdo stinë që do të shkoni, do të takoni heronjtë e vegjël të përrallave, të cilët do t'ju marrin me vete në aventurat e tyre të panumërta...
1 800 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2479

Botuesi: Aeditions

16 perralla klasike

Në këtë botim janë paraqitur përrallat: Lulëkuqja dhe Borëbardha; Fyelltari i Hamelinit; Zana e Dëborës; Flokarta dhe tre arinjtë; Gishtëza; Rojtarja e patave; Ali Baba dhe 40 hajdutët; Sirena e Vogël; Rrobaqepësi i vogël zemërtrim; Ushtari trim prej plumbi; Muzikantët e Bremenit; Tre derrkucët; Gishtoja dhe Vëllaçkoja e motërza.
1 800 Lekë
More
Ne gjendje