Ndërmjet dy luftërave

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

I ri Ulje çmimi! Mbreti i shqiptarëve, Terenzio Tocci Shfaq të madhe

Mbreti i shqiptarëve, Terenzio Tocci

Produkt i ri

Libri i zotni Terenzio Toçit është një vepër me interes për të gjithë e jo vetëm për ata që kanë marrëdhënie të ngushta me popullin shqiptar.

Më shumë detaje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Mbreti i shqiptarëve
Origjinali: Il re degli albanesi
Gjinia: Histori
Autori: Terenzio Tocci
Shqipëroi: Gent Ulqini
Shtëpia botuese: Reklama
Viti: 2018
Fq. 208
Pesha: 0.244 kg.
ISBN: 978-9928-4403-9-6

Mbi autorin

Terenzio Tocci (1880 – 1945), një personalitet i rëndësishëm dhe emblematik i politikës shqiptare, një misionar i përkushtuar për shtrimin, realizimin dhe zhvillimin e kauzës e të shtetit shqiptar, e në këtë prizëm përcjell edhe këtë biografi sintetike e të përshkuar nga sinqeriteti, mbi Mbretin e Shqiptarëve Zogu I, si bashkëpunëtor dhe bashkudhëtar në këtë kauzë.

Komente mbi librin

“Libri i zotni Terenzio Toçit është një vepër me interes për të gjithë e jo vetëm për ata që kanë marrëdhënie të ngushta me popullin shqiptar. Nga ky libër del në pah se, nëse populli shqiptar u njëjtësua, mori jetë dhe u përudh në rrugën e progresit, merita për këtë i takon në thelb Mbretit të ri të tij.”

Françesko Jakomoni

Reviews

Write a review

Mbreti i shqiptarëve, Terenzio Tocci

Mbreti i shqiptarëve, Terenzio Tocci

Libri i zotni Terenzio Toçit është një vepër me interes për të gjithë e jo vetëm për ata që kanë marrëdhënie të ngushta me popullin shqiptar.

Libra të ngjashëm