Anglishtja e re pa mundim - Metoda ASSIMIL

Në fakt, parimi i të mësuarit që siguron suksesin e metodës sonë ASSIMIL është ai i përvetësimit intuitiv. Kjo metodë ka të bëjë me frekuentimin e përditshëm në të folur dhe në të gjithë procesin e mësimit të gjuhës, për t’u familjarizuar me të, me fjalorin dhe gramatikën, të cilat përvetësohen hap pas hapi në mënyrë progresive.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Anglishtja e re pa mundim - Metoda ASSIMIL
Gjinia: Të mësojmë anglisht
Shtëpia botuese: Uegen
Viti: 2010
Fq. 680
Pesha: 0.420 kg
ISBN: 99927-673-2-4
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Ju dëshironi të mësoni pa mundim, anglishten e sotme, të domosdoshme dhe të frytshme?

Në fakt, parimi i të mësuarit që siguron suksesin e metodës sonë ASSIMIL është ai i përvetësimit intuitiv. Kjo metodë ka të bëjë me frekuentimin e përditshëm në të folur dhe në të gjithë procesin e mësimit të gjuhës, për t’u familjarizuar me të, me fjalorin dhe gramatikën, të cilat përvetësohen hap pas hapi në mënyrë progresive.

Studimi që bëhet sipas kësaj metode përmban dy faza që dallohen lehtë:

Faza pasive, gjatë së cilës ju krijohet mundësia “të thyeni” gjuhën e folur, duke lexuar dhe përsëritur çdo mësim.

Pastaj vjen faza aktive, që ju lejon të përdorni strukturat dhe mekanizmat e përvetësimit, gjithmonë duke vijuar të përparoni hap pas hapi në gjuhën angleze.

Çfarë do të gjeni në këtë metodë?

Dialogë të shkathët, mjaft të përdorur në gjuhën e folur, gjë që krijon mundësi për të ecur përpara në të folur e në të shkruar;

-zgjidhje të situatave reale me fjalorin e sotëm të ditës, si dhe me format aktuale gramatikore të shprehjeve;

-proces gramatikor sipas një studimi të kujdesshëm duke mënjanuar të mësuarin përmendësh, por duke përdorur gjithnjë format e domosdoshme të ngrira, standarde;

-sistemin e një përsëritjeje të përhershme për të rrënjosur gjithçka që është fituar përgjatë studimit tuaj;

-më në fund humorin që është aq karakteristik në gjuhën e bukur angleze, por edhe në metodat ASSIMIL.

Detajet e librit
UEGEN

Referencat specifike

isbn
9992767324
ean13
9992767324
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001502

Botuesi: Te tjere

Fjalor termash biznesi, finance dhe juridiksioni ekonomik, Anglisht-Shqip, Luan Kaceli

Ky Fjalor përmban rreth 20.000 terma, dhe është përmirësimi dhe zgjerimi i plotë i Fjalorit të mëparshëm "Terma Juridike, Ekonomike dhe Biznesi", i botuar më parë, i cili përmbante rreth 9.000 terma. Nga vetë numri i termave, rezulton se ky fjalor përmban mbi dyfishin e termave të shtjelluara në Fjalorin e parë, dhe një përmirësim të dukshëm të termave të...

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU000222

Botuesi: Te tjere

Gjuha angleze per te gjithe Audio CD

Kjo CD me ushtrime audio është pjesë ndihmëse për librin e gjuhës angleze me të njëjtin emër. CD-ja nuk ofrohet me librin, pra është opsionale, por nuk është e vlefshme pa librin pasi ushtrimet që ndodhen aty janë brenda librit.

Çmimi 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU000223

Botuesi: BS-Books

Gjuha angleze për të gjithë, David Hicks

Kërkesat dhe dëshirat e shumta për të mësuar shpejt dhe mirë gjuhën angleze, na shtynë të marrim përsipër përshtatjen në gjuhën shqipe të metodës së njohur "CALLING ALL BEGINNERS" e përgatitur nga Enti Britanik i Radiopërhapjes, Londër (BBC-British Broadcasting Corporation, London), dhe me autor David Hicks.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: EDFA Botime

Fjalor Shqip-Anglisht-Shqip, Pavli Qesku

Ky fjalor ju ofron: -10.000 fjalë titull, - Rreth 60.000 fjalë dhe 100.000 ilustrime të përdorimit të   përditshëm për të dyja gjuhët, - Shqiptim të anglishtes me sistem fonetik ndërkombëtar etj

Çmimi 1 000 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Botuesi: EDFA Botime

Fjalor anglisht - shqip, Pavli Qesku

• Rreth 40'000 fjalë.• 100'000 shembuj e idioma.• Informacion modern për anglishten britanike e amerikane.• Shqiptimi i saktë me sistemin fonik ndërkombëtar.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: 2162

Botuesi: Pegi

Anglishtja per te udhetuar

• 1000 fjalitë më të domosdoshme për të komunikuar• Informacione të shumta praktika• Sekrete për t'u shpëtuar kurtheve të anglishtes• Udhëzues shqiptimi• Gramatikë

Çmimi 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: 2161

Botuesi: Pegi

Anglishtja per te shkruar

• 1000 fjali për të gjitha situatat e komunikimit• Informacione të shumta praktika• Sekrete për t'u shpëtuar kurtheve të anglishtes• Të gjitha llojet e korrespondencës: letra, CV, e – mail, mesazhe• Gramatikë• Udhëzues shqiptimi

Çmimi 500 Lekë
More
In Stock

Referenca: SKU001514

Botuesi: Vernon Publishing

Homonyms, Synonyms & Antonyms, Kathryn Church

Kathryn Church ka mbaruar universitetin për Spanjisht, Linguistikë dhe Mësimdhënie në Unioversitetin e Uiskonsit (SH.B.A). Gjithashtu, është specializuar në Universitetin Shtetëror të Arizonës. Është e diplomuar në ESL (Anglishtja si gjuhë e dytë) dhe si mësuese spanjishteje. Ka një përvojë mbi 20 vjeçare në ESL, në zhvillimin e materialeve mësimdhënëse,...

Çmimi 1 000 Lekë
More
In Stock
Përshtypjet (0)