Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Marka: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Marka: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001180

Marka: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000660

Marka: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
Flas greqisht (metode), Antela Vouli
  • Flas greqisht (metode), Antela Vouli

Flas greqisht (metode), Antela Vouli

SKU000897
Vlerësimi 
Nëse doni të filloni të mësoni gjuhën greke apo nëse doni të komunikoni me greqishtfolës, "Flas greqisht" është libri që ju nevojitet. Ky libër përmban njohuri fonetike dhe gramatikore, fjalë e shprehje të përdorimit të përditshëm në familje, në punë në udhëtim etj., folje të zgjedhuara në tri kohët kryesore dhe fjalor f

Zbritja në sasi

Sasia Zbritje Ju kurseni
3 641,77 Lekë Deri në 1 925,30 Lekë
650,00 Lekë
Sasia
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Përshkrimi
Nëse doni të filloni të mësoni gjuhën greke apo nëse doni të komunikoni me greqishtfolës, "Flas greqisht" është libri që ju nevojitet. Ky libër përmban njohuri fonetike dhe gramatikore, fjalë e shprehje të përdorimit të përditshëm në familje, në punë në udhëtim etj., folje të zgjedhuara në tri kohët kryesore dhe fjalor foljor.
Titulli: Flas greqishtMetodë/libër udhëzues për mësimin e gjuhës grekeAutore: Antela VouliShtëpia botuese: MediaprintFaqe: 264Pesha: 0.32 kqISBN 978-99956-18-80-3 Flas greqisht: me fjalë e shprehje të përdorimit të përditshëm me shënime fonetike e gramatikore me zgjedhime foljesh e fjalor foljor me drejtshkrim e drejtshqiptim të gjuhës greke   Mbi librin Nëse doni të filloni të mësoni gjuhën greke apo nëse doni të komunikoni me greqishtfolës, “Flas greqisht” është libri që ju nevojitet.Ky libër përmban njohuri fonetike dhe gramatikore, fjalë e shprehje të përdorimit të përditshëm në familje, në punë në udhëtim etj., folje të zgjedhuara në tri kohët kryesore dhe fjalor foljor. Për të lehtësuar vështirësitë që hasen në leximin dhe shqiptimin e gjuhës greke, për shkak të ndryshimeve fonetike me gjuhën shqipe, të gjitha fjalët në këtë libër janë shkruar saktë me alfabetin grek dhe gjithashtu janë shkruar të drejtshqiptuara në shqip.  Mbi autoren Antela Vouli (Spaho) ka kryer studimet e larta per gjuhë shqipe dhe letërsi në universitetin "Aleksandër Xhuvani" në Elbasan, dhe studimet pasuniversitare, Master në letërsi, në Universitetin e Tiranës. Ka punuar mësuese, gazetare dhe redaktore në botimet artistike. është autore e disa librave poetikë.
Detajet e produktit
Te tjere
SKU000897
Përshtypjet

No customer reviews for the moment.

Write your review

Flas greqisht (metode), Antela Vouli

Flas greqisht (metode), Antela Vouli

Nëse doni të filloni të mësoni gjuhën greke apo nëse doni të komunikoni me greqishtfolës, "Flas greqisht" është libri që ju nevojitet. Ky libër përmban njohuri fonetike dhe gramatikore, fjalë e shprehje të përdorimit të përditshëm në familje, në punë në udhëtim etj., folje të zgjedhuara në tri kohët kryesore dhe fjalor f
Write your review
2 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: 2143

Marka: Te tjere

Fjalor Greqisht - Shqip, Lavdimir Marku

Përshtypje(t): 0

• Rreth 40 mijë fjalë e shprehje më të përdorshme në gjuhën e folur dhe të shkruar greke• Mbi 60 mijë referenca• Specifikime të fjalëve në fushat ku ato përdoren• Një shtojcë e shkurtër gramatikore

Çmimi 1 800,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje