Libra me aventura

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Kali i Vogel Bardhosh, Elisabeth Goudge Shfaq të madhe

Kali i Vogel Bardhosh, Elisabeth Goudge

SKU001845

Produkt i ri

Tema e kësaj historie është po aq e vjetër sa dhe përrallat dhe është shkruar mes një atmosfere fjalish të bukura...Ky është një libër për t'u ndjerë mirë e për t'u lexuar e rilexuar pa fund.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$6.76

-20%

$8.45

Më shumë informacione

Titulli: Kali i Vogël Bardhosh
Origjinali: The Little White Horse
Gjinia: Roman
Autori: Elisabeth Goudge
Shqipëroi: Marinela Stefanc
Shtëpia botuese: Extra
Viti: 2011
Fq. 256
Pesha: 0.309 kg
ISBN: 978-99956-16-61-8

Mbi librin

Kur jetimja trembëdhjetëvjeçare Maria Meriuedhër arrin në Munejkër Menër, ndjehet sikur arrin në parajsë. Kujdestari i ri i saj, xhaxhai sër Benxhamini, është një person i këndshëm dhe i dashur; ndërsa ambenti i duket njëlloj si shtëpia e saj atje larg; ndërsa çdo person ose kafshë që takon i duket sikur i njeh prej kohësh.

Por, çuditërisht, ka diçka të trishtë nën petkun e kësaj qetësie dhe bukurie: një tragjedi e ndodhur vite më parë rrethon si hije mbarë qytetin, ndërsa Maria është e vendosur të dijë më shumë rreth kësaj, ta ndryshojë e t'i japë historisë së saj një fund të lumtur. Por ç'mund të bëjë një vajzë e thjeshtë?

Komente mbi librin

"Tema e kësaj historie është po aq e vjetër sa dhe përrallat dhe është shkruar mes një atmosfere fjalish të bukura...Ky është një libër për t'u ndjerë mirë e për t'u lexuar e rilexuar pa fund."

Gazeta "Saturday"

"E adhuroja shumë librin "Kali i Vogël Bardhosh"

J.K.Rowling, autore e librave "Harry Potter"

Reviews

Write a review

Kali i Vogel Bardhosh, Elisabeth Goudge

Kali i Vogel Bardhosh, Elisabeth Goudge

Tema e kësaj historie është po aq e vjetër sa dhe përrallat dhe është shkruar mes një atmosfere fjalish të bukura...Ky është një libër për t'u ndjerë mirë e për t'u lexuar e rilexuar pa fund.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)