• Banner

  • I ri

Përralla, Vëllezërit Grim

Kjo permbledhje sjell historite me te bukura

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Përralla
Kategoria: Përralla
Autori: Vëllezërit Grim
Perktheu: Flavia Kaba
Botues: Bota Shqiptare
Viti: 2023
Fq. 240
Pesha: 0.870 kg
ISBN: 978-9928-00-554-0
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Kjo permbledhje sjell historite me te bukura dhe mesimet qe dalin nga perrallat e meposhtme:

• Borëbardha
• Shtatë korbat
• Drita e kaltër
• Këpucari dhe xhuxhët
• Zogu i artë
• Rrobaqepësi i vogël trim
• Bukuroshja e fjetur
• Sofër, shtrohu!
• Vajza e mullisit
• Elsa e mençur
• Rojtarja e patave
• Hanseli dhe Greteli
• Njësyçka, Dysyçka, Tresyçka
• Rrepa
• Tri tjerrëset
• Dama dhe luani
• Kësulëkuqja
• Johani i patremburi
• Pata e artë
• Muzikantët shëtitës
• Princeshat kërcimtare
• Shpirti në shishe
• Pusi magjik

Detajet e librit
Bota Shqiptare
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Bota Shqiptare

Udhëtimet e Guliverit, Xhonatan Suift

Kritika ndaj sistemit politik u zgjerua në këtë mënyrë duke përfshirë të gjithë shoqërinë njerëzore. I shkruar me një stil të thjeshtë, por në të njëjtën kohë të mprehtë dhe gjithë fantazi, romani zuri vend në veprat klasike të letërsisë për fëmijë, edhe pse është i mbushur me analiza dhe mendime për nivele të ndryshme lexuesish.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Berk

Aventurat e Lepurushit Piter, Beatrix Potter

Kjo përmbledhje e bukur bën bashkë katër tregimet origjinale të autores së njohur Beatrix Potter, që ndjekin lepurin e vogël mistrec në gjithfarë aventurash nëpër kopshtet e të tmerrshmit MekGregor, a në kthetrat e Tom Vjedullës.

Çmimi 1 300 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: IDK

Mio, i vogli Mio, Astrid Lindgren

I vogli Mio gjithnjë kishte menduar se qe një fëmijë jetim, të cilin e kishin birësuar teto Edla dhe xha Siksteni. Kjo gjë e trishtonte mjaft. Por ja që një ditë prej ditësh, befas ai mori si dhuratë një mollë të artë, e po ashtu, gjeti një shishe të hedhur birre, dhe, ke parë ti, sapo e mori atë në dorë, pa se brenda saj diçka po lëvizte.

Çmimi 600 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: OMSCA-1

Xhejni, L. M. Montgomery

Për aq kohë sa Xhejni mund të mbajë mend, ajo dhe e ëma kanë jetuar së bashku me gjyshen e saj të ashpër në një banesë të zymtë në Toronto. Xhejni gjithmonë besonte se babai i saj kishte vdekur, derisa ajo rastësisht mësoi se ai ishte gjallë e shëndoshë e mirë dhe jetonte në ishullin Princ Eduard. Asaj i lindi dëshira për ta parë atë... Si vijon më tej?...

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Cabej

Çarli dhe ashensori i madh prej xhami, Roald Dahl

A keni kureshtje të dini si vijojnë aventurat plot humor e fantazi të Vili Vonkës e Çarlit të librit "Çarli dhe Fabrika e Çokollatave"? Të mësoni për Ashensorin e Madh prej Xhami që vozit në hapësirë më mirë se një anije kozmike, me "astronautët trima" Vili Vonka e Çarli Buket?

Çmimi 1 450 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)