• Banner

  • I ri

Përralla, Christian Andersen

Permbledhja sjell perrallat me te bukura dhe mesimet me te cmuara qe dalin nga perrallat e njohura

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Përralla
Kategoria: Përralla
Autori: Christian Andersen
Perktheu: Flavia Kaba
Botues: Bota Shqiptare
Viti: 2023
Fq. 240
Pesha: 0.860 kg
ISBN: 978-9928-00-553-3
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Permbledhja sjell perrallat me te bukura dhe mesimet me te cmuara qe dalin nga perrallat e njohura:

Sirena e vogël

Baresha dhe oxhakfshirësi

Zogu Feniks

Gishtëza

Kambana

Motërza dhe vëllaçko

Ushtari prej plumbi

Engjëlli

Mjellmat e egra

Mbretëresha e dëborës

Bilbili

Symbyllësi

Trëndafili më i bukur në botë

Shitësja e shkrepëseve

Kutia e eshkës

Petkat e reja të Perandorit

Klausi i Vogël dhe Klausi i Madh

Këpucët e kuqe

Kopshti i parajsës

Detajet e librit
Bota Shqiptare
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Mediaprint

Meri Popins, Pamela L. Travers

Kjo është Meri Popins dadoja më e famshme e të gjitha kohërave, fryt i fantazisë së shkrimtares australiane Pamela Travers, që ka shkruar tetë libra për fëmijë, dy prej të cilëve janë bërë filma nga kompania e famshme Disney.

Çmimi 950 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: OMSCA-1

Xhejni, L. M. Montgomery

Për aq kohë sa Xhejni mund të mbajë mend, ajo dhe e ëma kanë jetuar së bashku me gjyshen e saj të ashpër në një banesë të zymtë në Toronto. Xhejni gjithmonë besonte se babai i saj kishte vdekur, derisa ajo rastësisht mësoi se ai ishte gjallë e shëndoshë e mirë dhe jetonte në ishullin Princ Eduard. Asaj i lindi dëshira për ta parë atë... Si vijon më tej?...

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: OMSCA-1

Vajza e Historive, L. M. Montgomery

Sara Stenli është një vajzë vetëm katërmbëdhjetë vjeç, por ajo mund të rrëfejë tregime me një zë magjepsës aq të pastër e aq të gjallë, sa mund të shkrijë një zemër prej guri, që nuk mund t’u rezistosh së dëgjuari, të cilat të zhvillojnë imagjinatën dhe njëkohësisht të prekin thellësisht ndjenjat.

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: OMSCA-1

Tetë kushërinj, Louisa May Alcott

Në romanin "Tetë kushërinj", rrëfehet historia e Roza Kempbellit, nje vajzë e vetmuar, e cila pas vdekjes së babait të saj të dashur, ka ardhur për të jetuar me gjashtë hallat, përfaqësueset e familjes së saj të pasur në Boston dhe gjithashtu me shtatë kushërinj të rrëmujshëm.

Çmimi 700 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Liza në botën e çudirave, Lewis Carroll

Është një botë tjetër, në të cilën mund të arratiset cilido prej nesh, kur realiteti i gjërave dhe veprimeve të përditshme na duket shumë i rëndë: kjo është bota e fantazisë, ku nuk ka kufij të asnjë lloji, ku gjithçka mund të jetë dhe mund të mos jetë...

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)